LKQ Corporation ma nowych prezesów | MOTOFAKTOR

LKQ wyznaczyło nowych prezesów

LKQ Corporation dokonało zmian prezesów w podległych sobie jednostkach. Nowe funkcje od Nowego Roku obejmą John Meyne i Andy Hamilton.

 

  • John Meyne został mianowany starszym wiceprezesem LKQ i prezesem segmentu sprzedaży hurtowej w Ameryce Północnej
  • Andy Hamilton został mianowany starszym wiceprezesem LKQ i prezesem jego europejskiego segmentu
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora 
  • Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży — zapisz się na nasz newsletter

 

Firma LKQ Corporation ogłosiła wcześniej, że Justin Jude, obecny starszy wiceprezes firmy i prezes segmentu sprzedaży hurtowej w Ameryce Północnej, został mianowany na stanowisko wiceprezesa wykonawczego i dyrektora operacyjnego LKQ od 1 stycznia 2024 r. do czasu kiedy oficjalnie zastąpi Dominicka Zarcone na stanowisku prezesa i dyrektora generalnego LKQ z dniem 1 lipca 2024 r. Teraz spółka ogłasza dwie dodatkowe nominacje na stanowiska kierownicze.

 

Po pierwsze, Rada Dyrektorów Spółki mianowała Johna Meyne’a, obecnie wiceprezesa oddziału wschodniego segmentu sprzedaży hurtowej LKQ w Ameryce Północnej, na stanowisko starszego wiceprezesa LKQ i prezesa ds. sprzedaży hurtowej w Ameryce Północnej od 1 stycznia 2024 r.

 

Justin L. Jude, prezes ds. sprzedaży hurtowej w Ameryce Północnej w LKQ Corporation
Justin L. Jude, prezes ds. sprzedaży hurtowej w Ameryce Północnej w LKQ Corporation, Fot. LKQ Corporation

John odegrał kluczową rolę w sukcesie naszego rozwoju działalności hurtowej w Ameryce Północnej i transformacji zysków. Ucieleśnia kulturę LKQ i wyjątkowo dobrze poradzi sobie, kierując naszym zespołem ds. sprzedaży hurtowej w Ameryce Północnej – stwierdził Justin Jude.

 

Ponadto Zarząd mianował Andy’ego Hamiltona, obecnie dyrektora generalnego działu Euro Car Parts LKQ w Wielkiej Brytanii i Irlandii, na stanowisko starszego wiceprezesa LKQ oraz prezesa i dyrektora zarządzającego LKQ Europe od 1 stycznia 2024 r.

 

 

Dominick Zarcone, prezes i CEO LKQ Corporation
Dominick Zarcone, prezes i CEO LKQ Corporation, Fot. LKQ Corporation

Rozległe doświadczenie Andy’ego, w tym kilka lat na stanowisku naszego ogólnoeuropejskiego dyrektora handlowego, a następnie jako dyrektora generalnego naszej największej i najbardziej dochodowej operacji w Europie, czyni go naturalnym wyborem na stanowisko kierownika naszego europejskiego zespołu – skomentował Dominick Zarcone.

 

Hamilton zastąpi Varuna Laroyię, wiceprezesa wykonawczego LKQ oraz dyrektora generalnego i dyrektora zarządzającego LKQ Europe. Laroyia poinformował Zarząd o swoim zamiarze rezygnacji ze swoich obecnych stanowisk ze skutkiem na dzień 31 grudnia 2023 r. Aby zapewnić płynne przejście, Laroyia będzie pełnił funkcję specjalnego doradcy Hamiltona w 2024 r.

 

Varun jest zaufanym partnerem i integralną częścią sukcesu LKQ przez ostatnie sześć lat i chciałbym mu podziękować za jego oddanie firmie, jego znaczący wkład i pomoc w okresie przejściowym – zauważył Zarcone – Możliwość obsadzenia obu tych kluczowych ról liderów segmentu kandydatami wewnętrznymi zarówno pokazuje głębokość i szerokość naszego zespołu kierowniczego, jak i pomaga zapewnić płynne przejście.

 

Źródło: LKQ Corporation

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).