LKQ Europe widzi ciągłe ożywienie w branży | MOTOFAKTOR

Arnd Franz, dyrektor generalny LKQ Europe, jest dobrej myśli jeśli chodzi o powrót do normy branży warsztatów samochodowych w Europie po ustąpieniu pandemii.

Po znacznym załamaniu w branży części zamiennych na początku kwietnia rynek nie powróci tak szybko do poprzedniego poziomu, ale obserwujemy ciągłe ożywienie działalności warsztatowej na wszystkich naszych rynkach – powiedział Arnd Franz, dyrektor generalny LKQ Europe, największego niezależnego dystrybutora części samochodowych w Europie.

 

Okazało się, że to dobry krok, który przygotowaliśmy na kryzys już w styczniu, przestrzegając wszystkich zaleceń mających na celu ochronę naszych pracowników i klientów. Jednocześnie szybko wdrożyliśmy spójne środki redukcji kosztów i udało nam się dostosować prawie wszystkie ich struktury, biorąc pod uwagę związany z COVID-19 spadek przychodów ze sprzedaży. Specjalne podziękowania należą się naszym około 27 000 pracownikom w Europie – podkreślił Franz.

 

Nawet w najgłębszym kryzysie, który dotknął naszą branżę od dziesięcioleci, byliśmy w stanie w pełni utrzymać naszą zdolność do dostarczania naszym klientom, a z drugiej strony sprawić, że nasza firma będzie odporna na kryzys – kontynuował Franz. Konsekwentnie podejmowaliśmy działania, aby wyjść z kryzysu silniejsi niż wcześniej. Franz podkreślił solidną sytuację finansową LKQ Europe, która kontynuowała inwestycje w czasie kryzysu.

 

Zgodnie z planem pod koniec roku zakończymy budowę naszego nowego centrum logistycznego w Niderlandach i uruchomimy je od początku 2021 r. – wyjaśnił Franz. Pozwoli nam to dodatkowo wzmocnić największą sieć logistyczną na niezależnym rynku części zamiennych. Ponadto konsekwentnie dążymy do cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju. W przyszłości LKQ Europe przyjmie większą odpowiedzialność.

 

Jednocześnie trwa integracja europejskich firm LKQ. Kryzys pokazał nam zalety bliższej współpracy – podkreślił Franz. Skomentował, że pomimo niezbędnego skupienia się na operacjach biznesowych podczas kryzysu, strategia integracji “1 LKQ Europe” postępuje zgodnie z planem. Nasz program integracji pomoże nam zmniejszyć złożoność, połączyć nasze mocne strony i współpracować bardziej efektywnie, w tym z naszymi klientami i dostawcami. W ten sposób umocnimy naszą wiodącą pozycję konkurencyjną nawet po kryzysie COVID-19.

 

Na początku czerwca uruchomiony został pierwszy europejski program rozwoju personelu, który ma zapewniać ukierunkowane szkolenia i ścieżki kariery dla specjalistów i menedżerów, dzięki czemu LKQ Europe ma być jeszcze bardziej atrakcyjny jako pracodawca.

 

LKQ Corporation, spółka macierzysta LKQ Europe, przeszła kryzys COVID-19 lepiej niż oczekiwano. Do tej pory przychody wyprzedzają wewnętrzne oczekiwania, a przychody organiczne z części i usług w drugim kwartale spadły o około 25% w porównaniu z analogicznym kwartałem w 2019 r., przy miesięcznych przychodach z kwietnia i maja odpowiednio o około 30% i 20%.

 

Każda jednostka biznesowa odnotowuje wzrost sprzedaży tydzień po tygodniu od połowy kwietnia – powiedział Nick Zarcone, prezes i dyrektor generalny LKQ Corporation. Przekroczyliśmy nasze wewnętrzne prognozy przychodów, co pozytywnie wpływa na siłę naszej firmy i wydajność naszego zespołu w tym trudnym środowisku operacyjnym. Biorąc pod uwagę ponowne otwarcie rynków w ostatnich tygodniach, jesteśmy ostrożni z optymizmem, że możemy wykorzystać ten impet do silnego zamknięcia kwartału.

 

Oszczędności pomogły LKQ Corporation odnotować zarówno pozytywny wynik operacyjny, jak i dodatnie przepływy pieniężne w kwietniu i maju 2020 r. Pozwoliło to firmie spłacić zadłużenie w wysokości 250 mln USD i zabezpieczyć jego płynność. Pod koniec maja 2020 r. LKQ Corporation miała 2,2 miliarda dolarów płynności.

 

Źródło: LKQ Corporation

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).