LKQ Europe otworzył nowy magazyn centralny pod Krakowem | MOTOFAKTOR

LKQ Europe otworzył nowy magazyn centralny pod Krakowem

Nowy magazyn centralny LKQ Europe zlokalizowany w kompleksie logistycznym Kraków Airport w Modlniczce oficjalnie rozpoczyna działalność.

 

Ponad 11 000 m2 powierzchni ma pozwolić na przechowywanie setek tysięcy części samochodowych. Zapewnić ma także miejsca pracy dla 200 osób na trzy zmiany.

 

Nowy magazyn centralny ma odgrywać ważną rolę jako część europejskiego śladu logistycznego LKQ i ma być obsługiwany przez LKQ ELIT Polska, który jest częścią LKQ Europe. Jan Dżaluk, Chief Operations Officer LKQ na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) wyjaśnia powody budowy nowego magazynu centralnego:

 

Jan Dżaluk, Chief Operations Officer LKQ na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej (CEE)
Jan Dżaluk, Chief Operations Officer LKQ na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej (CEE)

Chcemy jak najlepiej zaspokajać potrzeby naszych klientów w Polsce, dlatego nieustannie dążymy do zwiększenia zasobów logistycznych i poprawy jakości dostaw. Uruchomienie nowego magazynu centralnego ma strategiczne znaczenie w kontekście dalszego rozwoju LKQ ELIT Polska i LKQ w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki inwestycji w Modlniczce nie tylko zapewnimy naszym klientom profesjonalną obsługę według światowych standardów, ale przede wszystkim zainwestujemy w przyszłość – dodaje Dżaluk.

 

Inwestycja jest zgodna ze strategią LKQ w Europie, którą opisuje hasło „logistyka bez granic”. Jest to odpowiedź firmy na rosnące zapotrzebowanie na produkty i usługi motoryzacyjne w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE).

 

Zgodnie z mottem LKQ Europe 'logistyka bez granic’, magazyn centralny LKQ ELIT Polska znacząco przyczyni się do poprawy jakości i tempa dostaw do naszych klientów w Polsce. Inwestując w nowy magazyn centralny, LKQ buduje przewagę konkurencyjną na rynkach lokalnych i rozbudowuje swoją sieć w Europie – podkreśla Dżaluk.

 

Nowy magazyn centralny w Modlniczce zastąpi dwa starsze magazyny w Dębicy i w Krakowie.

Nowoczesne centrum logistyczne z naciskiem na efektywność

Sprawnie zorganizowane procesy logistyczne stanowią kluczową przewagę konkurencyjną na rynku części samochodowych. Dlatego też nowy magazyn centralny LKQ jest przystosowany do szybkiej obsługi motoryzacyjnego rynku wtórnego, a także klientów biznesowych i indywidualnych, którzy chcą skorzystać z bezpośredniego odbioru towarów. Magazyn centralny służy jako usługa Click & Collect, dzięki czemu klienci mogą wygodnie odbierać swoje towary. Lokalizacja przy kompleksie Kraków Airport Logistics Centre jest dużym atutem pod względem dotarcia do centrum miasta, a także krajowej i międzynarodowej komunikacji lotniczej. Do magazynu centralnego można również łatwo dojechać bezpośrednią linią autobusową z centrum Krakowa.

 

Budynek wyposażony jest w 22 doki załadunkowe oraz szereg nowoczesnych rozwiązań, a także czteropoziomowy system regałów, wyposażony w system przenośników z automatycznym sortownikiem oraz 24 stanowiska pakowania. Wraz z systemami przenośników rolkowych z sortownikiem osiągającym niebagatelną długość 0,6 kilometra oraz regałami o dużej rozpiętości, magazyn centralny posiada inteligentny system dystrybucji części.

 

Na terenie magazynu wydzielono miejsce o powierzchni 700 m2, gdzie znajdują biura, które będą pełniły funkcję oddziału LKQ ELIT Polska.

Zrównoważone i bezpieczne rozwiązania

Zgodnie ze strategią korporacyjną firmy, magazyn centralny LKQ ELIT Polska wyposażony jest w nowoczesne rozwiązania technologiczne i środowiskowe, wpływające m.in. na wzrost efektywności energetycznej i bezpieczeństwa pracy. Na dużej powierzchni budynku zainstalowano świetliki, które wpuszczają do magazynu naturalne światło i poprawiają ogólny komfort pracy całego zespołu.

 

Wraz z oświetleniem LED, izolacją dachu i przegrodami zewnętrznymi, które pomagają zminimalizować ucieczkę ciepła, inwestycja wkrótce otrzyma certyfikat BREEAM, najdłużej istniejącej na świecie metody oceny, klasyfikacji i certyfikacji zrównoważonego rozwoju budynków.

 

Źródło: LKQ Europe

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).