LKQ Corporation: zmiany w zarządzie | MOTOFAKTOR

LKQ Corporation: zmiany w zarządzie

person Adrian Januszkiewicz 7/08/2018

Meg Ann Divitto, John William Mendel i Jody Greenstone Miller z dniem 5 sierpnia br. stali się nowymi członkami Rady Dyrektorów LKQ Corporation.

Całą trójkę ciepło przywitał Joseph M. Holsten, prezes LKQ Corporation:

Nasi trzej nowi dyrektorzy uzupełniają i wzbogacają zarząd naszej firmy o umiejętności i doświadczenie w takich dziedzinach jak technologia motoryzacyjna, relacje z rządami państw i finanse. Jesteśmy pewni, że wniosą nową perspektywę na realizację naszej strategii. Włączenie ich do zarządu pozwoli wykorzystać ich doświadczenie w okresie, gdy cały rynek części samochodowych jest świadkiem ogromnych zmian związanych ze złożonością pojazdów i wpływem różnych technologii. Cieszę się także z rosnącej różnorodności, jaką nowi nominaci wnoszą do naszej Rady. Joseph M. Holsten prezes LKQ Corporation

 

Rada Dyrektorów LKQ regularnie ocenia swój skład w celu uwzględnienia odpowiednich umiejętności, doświadczenia i perspektyw niezbędnych do zwiększenia wzrostu i rentowności spółki dla jej akcjonariuszy. Wraz z dodaniem kolejnych członków, w ciągu ostatnich 5 lat do zarządu LKQ dołączyło sześciu nowych dyrektorów.

Meg Ann Divitto

Meg Ann Divitto jest dyrektorem Divitto Design Group, firmy konsultingowej, która koncentruje się na start-upach i start-overach, myśleniu projektowym w Internecie rzeczy (IoT) i przyszłości mobilności. Wcześniej pracowała dla IBM Corporation w różnych rolach, w tym ostatnio jako wiceprezes, IoT Future Solutions and Technologies (w tym odpowiedzialność za program IBM związany z pojazdami podłączonymi) od września 2002 r. do czasu odejścia w maju 2015 r. Divitto zajmowała także stanowiska kierownicze i inżynierskie w Delphi Product & Service Solutions od lutego 2002 r. do września 2002 r. jako Product Executive w sektorze posprzedażowym; w Motorola Solutions, Inc. od czerwca 1994 r. do lutego 2002 r. pełniła różne role dochodząc do funkcji dyrektora ds. produktów skupionych na telematyce; oraz w General Motors jako inżynier systemowy od czerwca 1989 r. do czerwca 1994 r. Divitto otrzymała tytuł Bachelor of Science w dziedzinie inżynierii elektrycznej z Instytutu Inżynierii i Zarządzania General Motors oraz tytuł magistra inżyniera zarządzania na Uniwersytecie Michigan.

John William Mendel

Mendel był wiceprezesem wykonawczym działu samochodowego amerykańskiej Honda Motor Company od listopada 2004 r. do czasu odejścia w kwietniu 2017 r., gdzie był odpowiedzialny za sprzedaż, marketing, rozwój produktów i dystrybucję części. Przed Hondą pracował w Ford Motor Company od lipca 1976 r. do listopada 2004 r., obejmując szereg ról związanych z operacjami terenowymi i marketingiem komercyjnym w ramach marek Ford, Lincoln i Mercury, zanim działał jako Chief Operating Officer w Mazda America w latach 2001-2004. Mendel jest członkiem zarządu TrueCar, Inc., operatora cyfrowego rynku motoryzacyjnego. Otrzymał tytuł B.A. w biznesie i ekonomii z Austin College i M.B.A. z Duke University.

Jody Greenstone Miller

Jody Greenstone Miller pełni funkcję CEO Business Talent Group, globalnego rynku dla najlepszych niezależnych profesjonalistów wykonujących prace projektowe, którą założyła w 2007 roku. Od 2000 do 2007 roku była partnerem w przedsięwzięciach Maveron LLC, spółki z siedzibą w Seattle. Od 1995 r. do 1999 r. Miller zajmowała różne stanowiska w Americast, spółce joint venture zajmującej się produkcją cyfrowych wideo i usług interaktywnych, utworzonej wspólnie z Walt Disney Company, w tym jako pełniącą obowiązki prezesa i dyrektora operacyjnego. W latach 1993-1995 pracowała w Białym Domu jako Specjalna Asystentka Prezydenta podczas rządów Clintona. Miller była też członkiem zarządu Capella Education Company, dostawcy internetowych programów edukacyjnych, od 2001 r. do momentu połączenia w sierpniu 2018 r. ze Strayer Education, Inc. Pracowała również w radzie dyrektorów TRW od 2005 r. do momentu sprzedaży w 2015 r. Jest członkiem zarządu Drucker Institute and Peer Health Exchange. Miller uzyskała tytuł B.A. na Uniwersytecie Michigan i J.D. na Uniwersytecie Virginia.

 

Źródło: LKQ Corporation

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).