LKQ Corporation ogłasza wyniki za pierwszy kwartał 2022 r. | MOTOFAKTOR

LKQ Corporation ogłasza wyniki za pierwszy kwartał 2022 r.

person Redakcja 6/05/2022

Początek roku był trudny przez inflację, wzrost cen energii oraz wojnę w Ukrainie. LKQ Corporation poradziło sobie z tym i przedstawiło wyniki za I kwartał br.

 

Sytuacja geopolityczna i gospodarcza na świecie wprowadza wiele niepewności w sektor biznesowy. Jednak dla LKQ Corporation pierwszy kwartał 2022 roku z punktu widzenia finansów i stabilności firmy był pozytywny. Przychody w wysokości 3,3 miliarda dolarów (wzrost o 5,6% rok do roku) sprawiają, że firma z optymizmem patrzy w przyszłość. Świadczą o tym skorygowane prognozy na ten rok, które w szczegółach są dostępne w załączniku nr 1. Jest to dobra informacja również dla regionalnych oddziałów firmy jak ELIT Polska, który z sukcesem realizuje wcześniej założoną strategię.

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z organicznego wzrostu przychodów osiągniętego przez zespół LKQ Europe w I kwartale, wynikającego z wyższych wolumenów, ale także wyższych cen sprzedaży. Aktywnie pracujemy nad radzeniem sobie z wyzwaniami związanymi z COVID-19, rosnącą inflacją, ciągłymi zakłóceniami w łańcuchu dostaw oraz wojną na Ukrainie. Nawet w tym bardziej zmiennym otoczeniu rynkowym jesteśmy przekonani o naszej zdolności do osiągania dwucyfrowych marż EBITDA w tym roku. Wspieramy naszych kolegów na Ukrainie i nadal będziemy udzielać im naszego wsparcia i pomocy. LKQ kontynuuje swoje inicjatywy w zakresie zrównoważonego rozwoju, dbając o zaangażowanie pracowników, redukcję emisji i wsparcie dla społeczności – powiedział Arnd Franz, Dyrektor Generalny LKQ Europe.

 

W regionie CEE w I kwartale kontynuowaliśmy starania o zapewnienie klientom wysokiej jakości usług. Pomimo rosnącej inflacji i kosztów energii, które również wpłynęły na koszt towarów, udało nam się zrealizować naszą strategię. Jesteśmy naprawdę dumni, że większość naszych oddziałów na Ukrainie nadal działa, a koledzy kontynuują swoją oddaną pracę. Nasze myśli i serca są z nimi i wspieramy je najlepiej, jak potrafimy – dodaje Andras Lorincz, CEO LKQ Central and Eastern Europe (CEE).

 

Źródło: ELIT Polska

Zdjęcie główne: Zsolt Marton

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).