Letnie nowości Yokohamy z Genewy | MOTOFAKTOR

Letnie nowości Yokohamy z Genewy

Yokohama, zaprezentowała na międzynarodowych targach Geneva Motor Show swoje letnie nowości na sezon 2019. Kilka z nich będzie dostępnych w Polsce.

Genewskie nowości marki Yokohama to opony: Advan Neova AD08RS, Geolandar X-MT G005, Geolandar X-CV, Advan HF Type D, GT Special Classic i BluEarth-air EF21. Pierwsze trzy będą dostępne w Polsce w sezonie letnim 2019. Pozostałe znajdą się w ograniczonej ofercie na rynku europejskim.

 

W maju pojawi się w Polsce opona Yokohama Advan Neova AD08RS, następczyni modelu Neova AD08R, nazywanego najlepszą oponą uliczną na świecie, stworzona do samochodów tuningowanych i wyścigowych. Oprócz niej w Genewie zaprezentowano także modele z rodziny Geolandar. Geolandar X-CV G057 to nowy model opony H/T, opracowany w szczególności na potrzeby cieszących się coraz większą popularnością średnich i dużych samochodów typu crossover i SUV, dostosowane do wygodnej jazdy z dużymi prędkościami po autostradach. Drugi model – Geolandar X-MT G005 przeznaczony jest z kolei do jazdy w błotnistym terenie. Oba będą dostępne w naszym kraju już w kwietniu.

Bardzo ciekawie zapowiada się nowość Yokohamy z linii przyjaznej dla środowiska – model BluEarth-air EF21. Ta charakteryzująca się ultralekką konstrukcją opona otrzymała najwyższe oceny – „A” w europejskim systemie klasyfikacji opon, zarówno pod względem oporów toczenia, jak i przyczepności na mokrej nawierzchni. Od wiosny tego roku będzie dostępna w Europie w ograniczonym zakresie i na razie tylko w jednym rozmiarze: 205/ 55R16 91V.

 

W Genewie można było zobaczyć także wybrane zimowe i hobbystyczne modele opon Yokohamy oraz ogumienie dedykowane segmentowi OE. W specjalnie zaaranżowanych przestrzeniach stoiska marka przedstawiła swoje zaangażowanie w Pucharze Świata Samochodów Turystycznych FIA (WTCR), do którego dostarcza opony, oraz współpracę z drużyną angielskiej Premier League, Chelsea FC. Dodatkową atrakcją Salonu Samochodowego w Genewie było zorganizowane przez Yokohamę spotkanie z legendą Chelsea, jaką z pewnością jest Didier Drogba.

 

Źródło: Yokohama

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).