Legenda motoryzacji w blasku neonów - kalendarz ProfiAuto 2022 | MOTOFAKTOR

Legenda motoryzacji w blasku neonów - kalendarz ProfiAuto 2022

person Adrian Januszkiewicz 17/11/2021

Kultowy Ford Mustang rocznik ‘65 w świetle zjawiskowych neonów został głównym bohaterem kalendarza ProfiAuto na rok 2022.

Neony, niegdyś wszechobecne w polskich metropoliach, dziś znów wracają do łask w przestrzeni miejskiej i prywatnych kolekcjach. To właśnie ich wyjątkowa historia oraz charakter stały się inspiracją dla kalendarza ProfiAuto 2022 pod hasłem „Light up your life with ProfiAuto” (pol.: „Rozjaśnij swoje życie z ProfiAuto”). Zdjęcia odbywały się m.in. w Katowicach. W latach 60. ubiegłego wieku stolica województwa śląskiego nazywana była „miastem tysiąca neonów” czy „polskim Las Vegas”.

 

Głównym bohaterem nowej odsłony kalendarza ProfiAuto jest legendarny Ford Mustang z 1965 roku z widlastą „ósemką” pod maską. Auto znajduje się w prywatnej kolekcji i jest niemal idealnie zachowanym egzemplarzem. Klasyk składa się w zdecydowanej większości z oryginalnych części.

 

Podczas corocznej Konferencji Partnerów ProfiAuto organizatorzy planują aukcję charytatywną, na której licytowane będą neony stworzone specjalnie na użytek sesji do każdej z kart kalendarza. Całkowity dochód trafi do Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów z Katowic, które wspiera wykluczone społecznie dzieci i ich rodziny ze Śląska oraz Zagłębia.

 

Jak wielu partnerów biznesowych ProfiAuto oraz fanów naszej marki, również i my jesteśmy wielkimi entuzjastami motoryzacji zza oceanu. To właśnie Mustang rozpalał wyobraźnię milionów ludzi na całym świecie w latach 60-tych i później. W przestrzeni miejskiej amerykański sen manifestowały z kolei wszechobecne neony, które od kilku lat przeżywają swój renesans także w Polsce. Do tych właśnie motywów nawiązujemy w kalendarzu na 2022 rok i mocno wierzymy, że przypadną one do gustu nie tylko osobom z benzyną we krwi – mówi Łukasz Kopiec, dyrektor marketingu ProfiAuto.

 

Autorem sesji jest znany fotograf Artur Nyk, a stylistką – Tatiana Szczęch. Kalendarz wydrukowany został w nakładzie blisko 9500 sztuk, z czego 7500 trafi na polski rynek – do członków sieci ProfiAuto i fanów marki. Partnerami edycji 2022 są Mann-Filter, Monroe, Philips oraz VARTA.

Źródło: Moto-Profil

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).