Land Rover Defender wraca na oponach Goodyear | MOTOFAKTOR

Land Rover Defender wraca na oponach Goodyear

person Adrian Januszkiewicz 28/07/2020

Land Rover po raz kolejny zaufał Goodyear'owi i wybrał jego ogumienie dla kultowego Defendera, który w 2020 r. powróci w zupełnie nowej generacji.

Land Rover Defender może być wyposażony w opony Goodyear w różnych rozmiarach i specyfikacjach. Klienci mają do wyboru modele Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure lub Wrangler DuraTrac dostępne w rozmiarach 18″, 19″ i 20″.

 

Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure to wszechstronne ogumienie o wielu możliwościach, które ma pozwolić użytkownikom nowego Defendera cieszyć się bardzo wysokim poziomem komfortu jazdy, a jednocześnie w każdej chwili zjechać z drogi i bez obaw zmierzyć się z terenowymi trasami. Posiada wzmocniony Kevlarem karkas, który ma zapewniać wytrzymałość i zapobiegać przebiciom oraz perforacji podczas jazdy w terenie.

 

Barki wyposażono w technologię DuraWall, która ma chronić boki przed uszkodzeniami i pęknięciami, co jest bardzo przydatne podczas jazdy po terenach skalistych. Opona posiada również zoptymalizowany wzór bieżnika, który pozwala na osiągnięcie o 37% większego przebiegu[1] niż średnia opon konkurencji.

 

Dla klientów, którzy chcą, aby ich pojazdy jeździły jeszcze dalej, Goodyear oferuje dodatkowy poziom terenowych osiągów za sprawą innej wersji ogumienia off-road, Wrangler DuraTrac. W tym modelu zastosowano technologię TractiveGroove, która ma zapewniać optymalną trakcję na trudnych nawierzchniach jak błoto i śnieg.

Goodyear partnerem światowej premiery w Namibii

Na potrzeby globalnej premiery nowego Land Rovera Defendera, brytyjska marka stworzyła kompletny program testowy w Namibii, gdzie dziennikarze mogli wypróbować nowego SUV-a na jednych z najtrudniejszych i najbardziej wymagających tras na świecie.

To idealne środowisko do sprawdzenia możliwości nowego Defendera. Wszystkie samochody biorące udział w wyprawie były wyposażone w opony Goodyear Wrangler DuraTrac, w rozmiarach 18″ i 19″, w zależności od konfiguracji poszczególnych samochodów.

 

[1] Montowane na przedniej i tylnej osi, w porównaniu ze średnimi osiągami trzech konkurencyjnych modeli opon w segmencie SUV/4×4. Test został przeprowadzony przez organizację Dekra w grudniu 2016 roku na zlecenie Goodyear. Samochód testowy: Toyota Hilux 2.4- 4×4, rozmiar opon 265/65 R17 112T/S. Miejsce testów: Ośrodek Testowy Dekra (FP01B), Francja. Sprawozdanie/nr testu 16CPB34-389, limit wysokości bieżnika = 1.6 mm we wszystkich rowkach. Na osi przedniej opona Wrangler AT/A jest o 49% lepsza, a na osi tylnej o 25% niż średnia konkurentów, czyli średnio o 37% lepsza niż średnia pozostałych testowanych opon.

 

Źródło: Goodyear

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).