Lampa robocza Philips Xperion 6000 z UV i CRI > 95 | MOTOFAKTOR

Lampa robocza Philips Xperion 6000 z UV i CRI > 95

person Redakcja 22/12/2021

W bieżącym roku Philips wprowadził do oferty linię lamp warsztatowych Xperion 6000 LED wraz z modelem Pillar.

Philips konsekwentnie poszerza swoją ofertę lamp roboczych. Wprowadzenie nowych modeli lub modyfikacja funkcji w już obecnych zawsze poparte są zbieraniem opinii i sugestii wśród użytkowników. To jeden z elementów know-how, który wyróżnia produkty tej marki na rynku. W efekcie mechanik może dobrać optymalnie skonstruowane narzędzie do specyfiki swojej pracy w warsztacie samochodowym.

 

Takim przykładem jest nowa seria Xperion 6000 i wchodzące w jej skład dwie lampy typu Pillar. Różnica pomiędzy nimi sprowadza się do dodatkowego światła ultrafioletowego, za pomocą którego łatwo wykryć mikropęknięcia i wycieki płynów eksploatacyjnych. W tym celu należy dodać do danego układu niewielką ilość barwnika fluorescencyjnego (sprzedawany osobno). Inspekcja podzespołów promieniami UV ujawni miejsce nieszczelności – w zależności od rodzaju płynu – kolorem żółtym lub zielonym.

 

Drugim wyróżnikiem lampy roboczej Philips Xperion 6000 Pillar UV jest specjalnie zestawiony panel z diodami LED pod kątem wskaźnika CRI. Oznacza się nim zdolność do wiernego odwzorowania kolorów, np. lakieru nadwozia, w warunkach sztucznego oświetlenia. W tym przypadku uzyskano efektywność na poziomie 95 (z maksymalnych 100).

 

Standardowo Pillar UV (w porównaniu do opcji w bazowym modelu Pillar i Slim) wyposażono w system Find My Device. Składa się on z dwóch modułów – wkładanego do obudowy lampy chipa i pilota, który można podpiąć do stacji dokującej lub do breloka kluczy. To rozwiązanie pozwala nie tylko zlokalizować miejsce odłożenia, ale też zapobiega pozostawieniu jej w naprawianym samochodzie i wyjeździe z terenu warsztatu.

 

Wspomniany Mutli Dock Station (również opcja) to uniwersalna ładowarka z portami usb typu C na dwie lampy Philips z serii Xperion 6000 LEDPillar, Pillar UV, Pocket i Slim. Wszystkie te modele (gamę uzupełnia Line) działają bezprzewodowo. Wbudowane akumulatorki zapewniają do 12 godzin ciągłej pracy w dwóch trybach – eco i boost. W przypadku lampy roboczej z detektorem wykrywania nieszczelności punktowe światło ma wartość 180 lm, zaś moduł ze wskaźnikiem CRI 250 lub 500 lm.

 

Promień rozsyłu wynosi 100 stopni, a odchylany korpus pozwala na kolejną zmianę w zakresie 90 stopni. Ergonomię użytkowania podnosi wbudowany i obracany wokół własnej osi haczyk oraz dwa silne magnesy do mocowania na metalowych elementach karoserii. Sama obudowa lampy posiada wysoką klasę szczelności (IP65) i odporności na uszkodzenia mechaniczne, np. upadku do kanału w warsztacie (IK07). Dodatkowo rękojeść została wykonana z tworzywa ABS, co gwarantuje pewny chwyt nawet zabrudzoną smarem dłonią.

 

Źródło: Philips

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).