Koreański ANP Enertech zainwestuje w Polsce | MOTOFAKTOR

Koreański ANP Enertech zainwestuje w Polsce

ANP Enertech, koreański producent komponentów do baterii litowo-jonowych, zainwestuje ok. 150 mln zł na terenie WSSE w Skarbimierzu (woj. opolskie).

 

 

ANP Enertech zamierza zainwestować na Opolszczyźnie ok. 148 mln zł i stworzyć ok. 100 miejsc pracy. Na terenie WSSE spółka ma wytwarzać wtórny środek przewodzący do baterii litowo-jonowych. Jego odbiorcami mają być głównie koreańscy producenci baterii do pojazdów elektrycznych z woj. dolnośląskiego i śląskiego. Produkcja ma rozpocząć się w grudniu 2023 r.

 

PAIH obsłużyła dotąd 13 projektów koreańskich inwestorów, którzy zaangażowali się w sektor e-mobilności. Aż sześć z nich Agencja zamknęła od 2020 roku, czyli po wybuchu pandemii. To już 69. koreańska inwestycja zamknięta przez PAIH i druga zlokalizowana w Skarbimierzu.

 

To kolejny koreański inwestor, który w ostatnim czasie wybrał nasz kraj na lokalizację zaawansowanych procesów w branży e-mobilności. Mogłoby się wydawać, że pandemia Covid-19 zmniejszy apetyt koreańskich firm na lokowanie tego typu biznesu w Polsce, ale nic takiego nie miało miejsca. Od wybuchu pandemii ściągnęliśmy do Polski niemal tyle samo koreańskich projektów sektora e-mobilności, ile zamknęliśmy przed rokiem 2020. Cieszę się, że możemy uczestniczyć w rozwoju polskiego sektora e-mobilności u boku koreańskich partnerów. Mam nadzieję, że inni kluczowi inwestorzy pójdą w ich ślady i stworzą więcej miejsc pracy w tak małych gminach jak Skarbimierz – mówi Krzysztof Drynda, Prezes Zarządu PAIH.

 

Źródło: WSSE

 

To nasza pierwsza inwestycja w Europie i cieszymy się, że możemy wprowadzić do Polski nową technologię. To dla Polski wielka szansa na zbudowanie silniejszej pozycji w Europie i stanie się hubem dla firm rozwijających nowe technologie. Było kilka powodów, dla których zdecydowaliśmy się na założenie pierwszego zagranicznego zakładu produkcyjnego w Polsce. Najważniejszym z nich było znaczenie Europy i Polski dla rozwoju rynku pojazdów elektrycznych i sektora energetycznego. Jesteśmy przekonani, że będziemy się tu stabilnie rozwijać nie tylko w zakresie produkcji akumulatorów CNT do pojazdów elektrycznych, ale także w sektorze energii odnawialnej i branży nowoczesnych wyświetlaczy elektronicznych – wskazał Kwangmin Lee, Prezes Zarządu ANP Enertech.

 

Rozmowy PAIH i ANP Enertech w WSSE
Źródło: WSSE

 

Ogromnie dziękuję wszystkim za zaangażowanie w realizację tego projektu. Dziękuję pracownikom Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, władzom województwa, samorządowcom. To ogromna radość, że w roku 25-lecia naszej strefy rozpoczynamy realizację tak dużego projektu. Działamy razem dla rozwoju polskiej gospodarki! – mówi Prezes Zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Piotr Wojtyczka.

 

wręczenie decyzji o wsparciu inwestycji oraz przekazanie aktu sprzedaży terenu w WSSE spółce ANP Enertech
Źródło: WSSE

 

Uroczyste wręczenie decyzji o wsparciu inwestycji oraz przekazanie aktu sprzedaży terenu w obecności Prezesa Zarządu ANP Changwoo Park, Prezesa Zarządu ANP Enertech Kwangmin Lee oraz przedstawiciela PAIH i WSSE odbyło się 19 października 2022 r., w opolskim oddziale Wałbrzyskiej SSE.

 

Źródło: PAIH

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).