Konkurs „Liga Prawdziwych Mechaników” 2022 rozstrzygnięty | MOTOFAKTOR

Konkurs „Liga Prawdziwych Mechaników” 2022 rozstrzygnięty

Denso ogłosiło wyniki ostatniej edycji "Ligi Prawdziwych Mechaników" i podało listę europejskich laureatów.

 

W edycji 2022 „Ligi Prawdziwych Mechaników” znacznie zwiększył się zakres nagród we wszystkich regionach Europy, w których rozgrywa się konkurs, w tym na Bałkanach, w Austrii, Danii, Finlandii, Niemczech, Polsce, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoszech.

 

Zwycięzcą polskiej edycji „Ligi Prawdziwych Mechaników” po raz drugi z rzędu został Michał Armatys z Auto-Serwisu w Wielkiej Wsi.

 

Najciekawszy był dla mnie kurs z układów Diesla, dzięki któremu zdobyłem nową wiedzę dotyczącą ewolucji układów wtryskowych, jak również lepiej poznałem budowę nowych wtryskiwaczy oraz poszerzyłem swoją wiedzę, którą wyniosłem ze szkoły – mówi Michał Armatys – Bardzo się cieszę z uzyskanego wyniku, ponieważ kursy wymagały sporo pracy. Otrzymana nagroda jest świetnym dopełnieniem poświęconego czasu.

 

Drugie miejsce w polskiej Lidze utrzymał Sylwester Patroń z warsztatu Auto Handel w miejscowości Krasne.

 

Jest mi niezmiernie miło być laureatem Ligi Prawdziwych Mechaników. Zajęcie drugiego miejsca daje wiele radości, ponieważ pytania nie były łatwe, a koledzy po fachu reprezentują wysoki poziom.

 

Trzecią lokatę zajął Maciej Miś z firmy R-Trucks z Żabna.

 

Czuję dużą satysfakcję z otrzymania wyróżnienia i nagrody, ale przede wszystkim cieszy mnie podniesienie poziomu posiadanej wiedzy.

Zdobywcą głównej nagrody w Szwecji został Anton Johansson, który pracuje w firmie Zeppelin Sverige AB (Caterpillar Inc.). Odbierając voucher o wartości 150 EUR do wykorzystania w sklepie Toyota Gazoo Racing, Johansson podkreślał, że docenia poziom kursów szkoleniowych i fakt, że są one dostępne w lokalnym języku.

Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca w regionie DACH pracują w tej samej firmie „Car Union” w Lipsku w Niemczech. Denny Klietsch, zdobywca drugiego miejsca, był zwycięzcą Ligi w 2021 roku i namówił swojego kolegę Thorstena Mächta do wzięcia udziału w edycji 2022. W bieżącej edycji konkursu Mächt uzyskał lepszy wynik niż Klietsch i sam zajął pierwsze miejsce!

 

Bardzo odpowiada mi format online tych szkoleń. W ciągu minionego roku mogłem odświeżyć swoją wiedzę i ukończyć poszczególne kursy wtedy, kiedy miałem na to czas – powiedział Mächt – Co najważniejsze, tematy i treść szkoleń jest interesująca.

W regionie DACH zorganizowano również konkurs LOTM dla dystrybutorów, a kursy online Denso były obowiązkowe dla praktykantów. Wszyscy zwycięzcy pochodzili z jednej firmy – Otto Glas. Oprócz gratulacji dla zwycięzców, na uznanie zasługuje również nowoczesne podejście tej firmy do szkoleń. Przedstawicielka Denso, Claudia Manhardt, osobiście wręczyła nagrody i powiedziała:

 

Życzymy im dalszych sukcesów w nauce i działalności zawodowej i cieszymy się, że możemy ich wspierać w rozszerzaniu wiedzy technicznej.

Serbia była kolejnym krajem, w którym w konkursie wzięły udział zarówno warsztaty, jak i dystrybutorzy. Pierwsze i drugie miejsca w kategorii warsztatów zajęli Nemanja Vukovic i Jovica Dimitrijevic, a w kategorii dystrybutorów Milos Misic oraz Igor Madjarevoci.

W Chorwacji, gdzie konkurs był przeznaczony wyłącznie dla warsztatów, zwyciężył Zvonimir Šrajbek, a za nim uplasowali się Nikola Kolarić i Hrvoje Ivancevic. Opinią na temat Ligi podzielił się zajmujący czwarte miejsce Alen Božić, który powiedział:

 

Bardzo się cieszę z wyróżnienia, ale ważniejsza jest dla mnie wiedza, którą zdobyłem na szkoleniach.

Wśród pozostałych zwycięzców znaleźli się Pasqhale Ziello z Włoch oraz Edd Hunt z The Car Consultants, który został zwycięzcą Ligi w Wielkiej Brytanii.

 

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w „Lidze Prawdziwych Mechaników” w 2022 roku — powiedziała Fatiha Laauich, Pan European Strategic Marketing Manager w DENSO Europe – W maju rusza edycja 2023 konkursu, dlatego zachęcamy zarówno uczestników Ligi z poprzednich lat, jak i tych mechaników, którzy jeszcze nie brali w niej udziału, by zarejestrowali się i spróbowali zdobyć ten prestiżowy tytuł.

 

Ligę Prawdziwych Mechaników wprowadziliśmy w 2020 r., aby zapewnić mechanikom przestrzeń do przyjaznej rywalizacji i sprawdzania swojej wiedzy. Wysokiej jakości moduły szkoleniowe pomagają mechanikom w rozszerzaniu ich wiedzy technicznej i doskonaleniu umiejętności. Liga stała się natychmiastowym hitem wśród profesjonalistów w całej Europie.

 

Co roku Liga jest odświeżana o nowe moduły szkoleniowe. Nasz program e-learningowy zapewnia szczegółowe informacje techniczne na temat produktów DENSO, a interaktywne kursy online, na których opiera się Liga, polegają na studiowaniu materiału przez mechaników i zdaniu egzaminu końcowego. W ramach kursu można zdobywać monety DENSO, które są przyznawane za udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania zadawane w „mini quizie” pojawiającym się okresowo w ramach kursów, a następnie na egzaminie końcowym. Ponadto, po pomyślnym zdaniu egzaminu końcowego, każdy uczestnik może pobrać spersonalizowany certyfikat szkoleniowy.

 

Rejestracja na platformie e-learningowej Denso jest bezpłatna i prosta.

 

Denso regularnie organizuje również bezpłatne webinaria z możliwością zadawania pytań specjalistom firmy. Więcej informacji na temat szkoleń i oferty części Denso dla rynku wtórnego można znaleźć TUTAJ i u przedstawiciela Denso.

 

Źródło: Denso

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).