Koncepcyjne koła DRiV z Grantem Marii Curie | MOTOFAKTOR

Koncepcyjne koła DRiV z Grantem Marii Curie

person Adrian Januszkiewicz 12/12/2019

DRiV wraz z partnerami badawczymi otrzymał od UE grant im. Marii Curie na rozwój i ocenę koncepcyjnych kół dla pojazdów autonomicznych.

DRiV będzie współpracować z Arrival Ltd, londyńską firmą technologiczną zajmującą się projektowaniem i produkcją pojazdów elektrycznych generacji 2.0 oraz kilkoma wiodącymi uniwersytetami i organizacjami przemysłowymi w projekcie OWHEEL, który opracuje zalecenia dotyczące poprawy dynamiki jazdy i komfortu pasażerów dzięki innowacyjnym konstrukcjom kół.

 

Założony w 1996 r. Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA) to program stypendialny, który przyznaje granty na promowanie badań interdyscyplinarnych i współpracy międzynarodowej. Agencja Wykonawcza ds. Badań Naukowych UE przyznała granty MSCA w wysokości ponad 6 miliardów euro na projekty poświęcone doskonaleniu i światowej mobilności w badaniach.

 

Partnerzy w projekcie OWHEEL opracują i porównają wydajność czterech koncepcji kół nowej generacji – pasywny narożnik ze stacjonarnym ustawieniem koła, pasywny narożnik kompozytowy, aktywny narożnik z konwencjonalną kontrolą dynamiki jazdy oraz aktywny narożnik ze zintegrowanym sterowaniem położeniem koła – przeznaczone do zwiększenia komfortu pasażerów autonomicznym działaniem. Partnerzy projektu będą współpracować przy projektowaniu, rozwoju, szeroko zakrojonych badaniach symulacyjnych i eksperymentalnej weryfikacji każdej proponowanej koncepcji.

Głównym celem OWHEEL jest dostarczenie opartych na faktach zaleceń dotyczących przyszłej architektury zawieszenia pojazdu. Inżynierowie DRiV są pionierami badań nad zaawansowaną kontrolą dynamiki jazdy dla powstających platform mobilności, w tym pojazdów elektrycznych i autonomicznych. Kilka z tych rozwiązań jest już dostępnych na rynku w ramach naszej oferty Advanced Suspension Technologies. Brad Norton wiceprezes wykonawczy i prezes działu Ride Performance w DRiV

 

Oprócz DRiV i Arrival Ltd., partnerami badawczymi OWHEEL są Uniwersytet Techniczny w Delft (Holandia); Wydział Inżynierii im. Enzo Ferrariego na Uniwersytecie w Modenie i Uniwersytet w Neapolu (Włochy); Uniwersytet Technologiczny w Ilmenau (Niemcy); Uniwersytet w Surrey (Wielka Brytania); Wileński Uniwersytet Techniczny im. Giedymina(Litwa); Uniwersytet Technologiczny Tskukuba, Uniwersytet Tokijski (Japonia) oraz Uniwersytet w Pretorii (Republika Południowej Afryki).

 

Źródło: Tenneco

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).