Koło pasowe wału korbowego - rozwiązania febi bilstein | MOTOFAKTOR

Koło pasowe wału korbowego - rozwiązania febi bilstein

person Redakcja 22/10/2021

Marka febi bilstein w ramach serii "Protipps" od bilstein group wskazuje jak radzić sobie z usterkami koła pasowego wału korbowego.

Problem

Typowymi objawami usterki są: niecodzienny hałas i drgania w okolicach paska rozrządu, zapalona lampka kontrolna alternatora/ładowania, uszkodzenie paska napędu pompy wspomagania układu kierowniczego lub jego zsunięcie z koła pasowego.

Przyczyna

Wraz z upływem czasu woda i zanieczyszczenia drogowe przedostają się do wnętrza wyposażonego w tłumik drgań skrętnych koła pasowego wału korbowego. Prowadzi to do przedwczesnego zużycia i uszkodzenia koła pasowego wału korbowego oraz pomocniczego paskowego napędu osprzętu silnika.

Rozwiązanie

Użycie do wymiany zestawu febi Prokit 36626 zawierającego koło pasowe wału korbowego oraz wszystkie niezbędne śruby. Należy również wymienić wszystkie uszkodzone lub zużyte elementy pomocniczego paskowego napędu osprzętu silnika.

 

Więcej informacji technicznych można znaleźć na stronie: partsfinder.bilsteingroup.com

 

Źródło: bilstein group

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).