Kolejny warsztat samochodowy ma problem z odpadami | MOTOFAKTOR

Kolejny warsztat samochodowy ma problem z odpadami

person Redakcja 27/02/2020

Nieprawidłowości zostały ujawnione przez strażników miejskich.

Funkcjonariusze z Oddziału Ochrony Środowiska otrzymali informację o tym, że na jednej z posesji na terenie warszawskiego Wawra, na której prowadzona jest działalność gospodarcza związana z mechaniką samochodową, dochodzi do spalania odpadów w instalacjach do tego niewyznaczonych.

 

Na miejscu strażnicy zastali właściciela posesji. Po okazaniu stosownych upoważnień przystąpili do kompleksowej kontroli gospodarki odpadami. Sprawdzili również, czym opalane są pomieszczenia. W trakcie tych działań ujawnili m.in. spalanie w piecu przepracowanego oleju silnikowego, brak jakichkolwiek umów i potwierdzeń na wywóz odpadów ciekłych.

Okazało się też, że na działce prowadzony jest recykling pojazdów bez stosownych zezwoleń. Ponadto funkcjonariusze ujawnili, że elektrośmieci i akumulatory gromadzone są na terenie nieutwardzonym wraz z innymi odpadami, co jest niezgodne z przepisami.

 

Na właściciela posesji nałożono sankcje karne przewidziane prawem. Strażnicy przeprowadzą ponowną kontrolę posesji na początku marca.

 

Źródło: Straż Miejska Wawer

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).