Kolejny sukces Delphi Technologies na rynku energoelektroniki | MOTOFAKTOR

Kolejny sukces Delphi Technologies na rynku energoelektroniki

Delphi Technologies wygrało z innym producentem OEM klasy premium rywalizację na dostawę falowników 800 V do następnej generacji pojazdów elektrycznych BEV.

Kolejna wygrana jest następstwem niedawnych zwycięstw biznesowych w Chinach w dziedzinie energoelektroniki. W połączeniu z przełomowym zwycięstwem 800 V zdobytym w 2019 r., największą w historii nagrodą biznesową, firma zajmuje obecnie pozycję głównego dostawcy falowników dla trzech z czterech największych światowych producentów OEM premium na świecie.

 

Te zwycięstwa są wynikiem strategicznych inwestycji Delphi Technologies, odkąd firma stała się niezależną, publiczną spółką, która globalnie rozszerzyła swoje możliwości w zakresie elektryfikacji, w tym inżynierię, testowanie i produkcję, aby sprostać zmieniającej się dynamice rynku układów napędowych w przemyśle motoryzacyjnym.

Jesteśmy dumni, wiedząc, że zasłużyliśmy na szacunek naszych klientów, którzy powierzyli nam znaczące udziały w swoich najważniejszych e-napędach. Bycie liderem branży na wysoce konkurencyjnym rynku elektryfikacji odzwierciedla pionierskie technologie i niezwykły talent inżynierski w naszej organizacji. Nasze ostatnie inwestycje w elektryfikację zaczynają się opłacać.

dyrektor generalny Delphi Technologies - Rick Dauch

 

Oczekuje się, że ten falownik zostanie wprowadzony w 2024 r. w pojazdach typu BEV klientów i będzie także pierwszym wprowadzeniem szóstej generacji zastrzeżonego wyłącznika zasilania Viper firmy Delphi Technologies. Ten falownik ma umożliwiać stosowanie układów elektrycznych do 800 woltów, znacznie zwiększając zasięg pojazdów elektrycznych i skracając o połowę czas ładowania w porównaniu z najnowocześniejszymi systemami 400-woltowymi. Technologia, która obsługuje platformy wielonapięciowe, jest ewolucją sprawdzonego falownika wysokiego napięcia firmy i opiera się na 25-letnim doświadczeniu w elektryfikacji pojazdów.

 

IHS szacuje, że do 2025 roku do 45% światowej produkcji pojazdów zostanie zelektryfikowanych, przy czym około 46 milionów zelektryfikowanych pojazdów będzie sprzedawanych rocznie, a do 2030 roku wzrośnie do 57% (około 62 miliony pojazdów rocznie). Falowniki są jednymi z najbardziej wartościowych elementów elektryfikacji, a ich wydajność ma przełomowy wpływ na branżę w wielu aspektach osiągów pojazdów.

Wierzymy, że zabezpieczenie tego segmentu falowników klasy premium pozwoli nam uzyskać dodatkowy wolumen na większych platformach pojazdów, które zostaną pozyskane w 2021 r.

wiceprezes i dyrektor generalny ds. elektryfikacji i elektroniki w Delphi Technologies - Kevin Quinlan

 

Źródło: Delphi Technologies

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).