Kolejny retrofit LED w ofercie Philips | MOTOFAKTOR

Kolejny retrofit LED w ofercie Philips

person Redakcja 19/11/2021

Philips postawił kolejny milowy krok na drodze ku oferowaniu najlepszego oświetlenia samochodowego przez rozszerzenie oferty retrofitów LED.

Retrofity LED zapowiadane są jako następcy żarówek halogenowych. Technologia ta, chociaż obecna już na rynku od kilku lat, wciąż wyprzedza obowiązujące przepisy. Niemniej sytuacja powoli się zmienia. Na przykład w lipcu 2020 roku oferowane przez Philips H7 Essential otrzymały homologację Korea Automobile Testing & Research Institute do użytku na tamtejszych drogach publicznych.

 

W Europie pierwszym krajem, który dopuścił montaż retrofitów LED są Niemcy. Jednak w tym przypadku wybrano innym sposób – legalizację do reflektorów wybranych modeli samochodów osobowych i lekkich dostawczych. W maju 2021 roku Philips opublikował ich listę i wprowadził na tamtejszy rynek Ultinon Pro6000 H7. Jest ona sukcesywnie uzupełniane o kolejne pozycje. Co więcej, dołączono do niej szereg kamperów!

 

Na tym nie koniec – marka Philips otrzymała właśnie legalizację dla typu H4. Także i nią objęto najpopularniejsze na niemieckim rynku modele samochodów osobowych i dostawczych (pełna lista).

 

Retrofity Philips Ultinon Pro6000 H4 cechują się wydajniejszą do 230% – w porównaniu do wymaganego prawem minimum – wiązką światła na drodze. Temperatura barwowa wynosi 5800K, zaś żywotność do trzech tysięcy godzin ciągłego świecenia. Za efektywne odprowadzenia ciepła odpowiada autorskie rozwiązanie AirBoost.

Trzeba pamiętać, że legalizacja w Niemczech oparta jest na prawodawstwie krajowym. Oznacza to dopuszczenie do użytku jedynie w pojazdach zarejestrowanych u naszych zachodnich sąsiadów. To paradoks, bo w identycznym modelu, ale z tablicami innego państwa europejskiego nie można dziś zamontować, co dotyczy także innych producentów, retrofitów LED. Co więcej, wyposażony w nie samochód z rejestracją niemiecką może poruszać się po wszystkich drogach Starego Kontynentu. Niemniej liczymy, że stworzony precedens pozwoli sukcesywnie rozszerzać obszar legalizacji retrofitów LED – mówi Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips.

 

Źródło: Philips

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).