Kolejne oleje silnikowe Texaco | MOTOFAKTOR

Kolejne oleje silnikowe Texaco

3 nowe oleje silnikowe zostały zatwierdzone przez producentów i wprowadzone na rynek w ramach linii Texaco Havoline ProDS.

Nowe oleje Texaco Havoline ProDS RN SAE 0W-20 i RN SAE 5W-30 zostały zatwierdzone przez Renault, natomiast Texaco Havoline ProDS V SAE 0W-30 przez Volkswagena.

 

Texaco Havoline ProDS RN SAE 0W-20

Nowe produkty Texaco Havoline ProDS RN SAE 0W-20 i Texaco Havoline RN SAE 5W-30 uzyskały aprobatę Renault i zostały opracowane z uwzględnieniem zaawansowanej technologii dodatków, aby spełnić wymagania Renault dotyczące niskiej emisji i oszczędności paliwa.

 

Texaco Havoline ProDS RN SAE 0W-20 korzysta z technologii mid SAPS zaprojektowanej, aby zapewnić kierowcom najlepszą ochronę katalizatorów samochodowych, filtrów cząstek stałych i benzyny, pomagając przy tym zmniejszyć ogólną emisję szkodliwych substancji.

 

Wykorzystując wysokowydajny system lepkości i dodatków w celu zmniejszenia całkowitego zużycia paliwa, Texaco Havoline ProDS RN SAE 0W-20 został również opracowany do użytku w każdych warunkach pogodowych, a jego płynność w niskich temperaturach wspomaga szybką cyrkulację i chroni przed zużyciem podczas zimnego rozruchu. Texaco Havoline ProDS RN SAE 5W-30 również wspomaga długotrwałą ochronę silnika przed zużyciem i korozją, jednocześnie chroniąc komponenty przed szkodliwymi osadami.

 

Texaco Havoline ProDS V SAE 0W-30

Nowością na rynku jest również Texaco Havoline ProDS V SAE 0W-30, zatwierdzony przez Volkswagena i odpowiedni do użytku w szerokiej gamie samochodów VW, Audi oraz lekkich samochodów dostawczych.

 

Wszystkie oleje Havoline ProDS firmy Texaco korzystają z technologii Deposit Shield i zostały opracowane tak, aby przylegać do ruchomych części silnika, zapewniając dodatkową ochronę przed zużyciem, nawet przy warstwie o grubości zaledwie 2 mikronów. Linia Texaco Havoline ProDS została również zaprojektowana, aby zapobiegać tworzeniu się szkodliwych osadów węglowych i zmniejszać korozję powstałą na skutek gazów wydechowych, które mogą z czasem znacznie zmniejszyć wydajność silnika.

Nowy płyn przekładniowy Texaco Havoline DCT

Texaco Fuels and Lubricants poszerza również gamę proponowanych produktów o całkowicie nowy płyn do przekładni Havoline, opracowany specjalnie dla pojazdów wyposażonych w dwusprzęgłowe przekładnie typu mokrego.

 

Stworzony z myślą o wydajności w warunkach dużych obciążeń i ochronie komponentów przed wżerami i zacieraniem, Texaco Havoline DCT Fluid łączy syntetyczne oleje bazowe z wysokowydajnym systemem dodatków zaprojektowanym, aby zapewnić klientom długotrwałą ochronę przez cały okres eksploatacji płynu. Płyn Texaco Havoline DCT ma dawać kierowcom pewność, że zużycie przekładni, łożysk i sprzęgła jest ograniczone, a jego działanie pomagać zoptymalizować moment obrotowy, jednocześnie eliminując drżenie skrzyni biegów.

 

Nowy płyn Texaco Havoline DCT, według zapewnień producenta, jest odpowiedni do wszystkich przekładni DCT ze sprzęgłem mokrym i jest wprowadzany na rynki europejskie z aprobatami takich producentów jak BMW czy Volkswagen.

 

Źródło: Chevron

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).