Kolejne modele BMW M na oponach ADVAN V107 | MOTOFAKTOR

Kolejne modele BMW M na oponach ADVAN V107

person Adrian Januszkiewicz 27/04/2022

Opona Yokohama ADVAN Sport V107 jest dostarczana do BMW jako oryginalne wyposażenie (OE) dla BMW X5 M Performance i BMW X6 M Performance.

 

Wcześniej samochody te jeździły na modelu opon – ADVAN Sport V105. Oba niemieckie samochody są wyposażone w przednie opony w rozmiarze 275/40R21 107Y i tylne w rozmiarze 315/35R21 111Y. Oprócz tego, 20- i 21-calowe topowe rozmiary ADVAN Sport V107 są dostarczane także do sportowych modeli BMW M3 i M4 – przednie w rozmiarze 285/30ZR20 99Y oraz tylne 295/25ZR21 96Y.

 

ADVAN Sport V107 to nowa flagowa opona wysokich osiągów należąca do globalnej sub-marki ADVAN specjalizującej się w sportowym ogumieniu. Jej premiera miała miejsce w lutym 2022 roku. Opony ADVAN Sport V107 dostarczane do BMW są opracowywane wspólnie przez Yokohama Rubber i grupę BMW. Utrzymują one optymalną równowagę pomiędzy wysokimi osiągami, doskonałym komfortem i bezpieczeństwem. Dzięki zastosowaniu zastrzeżonej technologii profilu kopca, która równomiernie rozkłada nacisk powierzchniowy, mają jeszcze lepsze osiągi na suchej nawierzchni i są bardziej odporne na szybkie zużycie. Materiał osnowy, który tworzy szkielet opony, zawiera specjalny składnik wspierający stabilność kierowania, niezbędną w autach o dużej mocy. Opony otrzymały najwyższą w europejskim systemie etykietowania ocenę „A” pod względem osiągów na mokrej nawierzchni.

 

Na ścianie bocznej opony widnieje znak gwiazdy niemieckiego producenta samochodów potwierdzający homologację fabryczną. Wyróżnienie to przyznawane jest kilku wybranym producentom opon na świecie, którzy dostarczają opony OE do modeli BMW na pierwszy montaż. Yokohama Rubber dostarcza opony do zakładów BMW Group w Monachium i Dingolfing.

 

Źródło: Yokohama

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).