Kody QR na opakowaniach produktów DRiV Motorparts | MOTOFAKTOR

Kody QR na opakowaniach produktów DRiV Motorparts

Zeskanowanie etykiety nowego opakowania pozwala sprawdzić autentyczność produktu DRiV Motorparts, jego dane techniczne oraz prawidłową procedurę montażu.

DRiV Motorparts, oddział Tenneco, oferuje warsztatom pomoc cyfrową dzięki wprowadzeniu niepowtarzalnych kodów QR na opakowaniach swoich produktów. Dodanie kodów QR do opakowań komponentów umożliwi mechanikom natychmiastowy dostęp do wielu pomocnych informacji podczas montażu części. Zawartość została odpowiednio opracowana, aby montaż był jak najbardziej efektywny i prosty, a osoby pracujące przy pojazdach były na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami technicznymi w szybko rozwijającym się przemyśle motoryzacyjnym.

 

Po zeskanowaniu kodu QR za pomocą smartfona mechanik zostaje przekierowany do głównego menu, gdzie może łatwo przejść do dostosowanych podrozdziałów, obejmujących dane techniczne produktu, porady dotyczące montażu i warunki gwarancji, a także sposób bezpośredniego kontaktu z centrum pomocy technicznej producenta.

 

Aby dotrzeć do jak największej liczby użytkowników, menu i funkcje mogą być wyświetlane w ośmiu językach – angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim, włoskim, niderlandzkim, polskim i rosyjskim – a kolejne funkcje i języki mają zostać dodane w przyszłości.

Opracowanie kodów QR i dodanie ich do opakowań tysięcy części to znacząca inwestycja, ale jest to kluczowa część naszej strategii, aby zapewnić naszym klientom i warsztatom, którzy codziennie korzystają z naszych produktów, jak najlepsze doświadczenie z markami i produktami DRiV Motorparts. Ze wszystkimi pojawiającymi się technologiami i nieustanny rozwojem przemysłu motoryzacyjnego praca w tym sektorze nigdy nie była bardziej ekscytująca, ale jednocześnie rozumiemy, że życie mechanika samochodowego staje się coraz trudniejsze. Dodając kody QR do opakowań produktów, dostarczamy mechanikom kompleksowych, bezcennych informacji w czasie, kiedy najbardziej ich potrzebują, a dodatkowo dajemy im szansę na doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki wszystkim korzyściom, jakie daje zeskanowanie kodu QR – co zajmuje zaledwie kilka sekund – należy uznać je za tak samo ważne, jak posiadanie odpowiednich narzędzi do wykonywania pracy. Dodanie kodów QR do naszych produktów potwierdza, jak bardzo staramy się dostarczać najlepsze części z najlepszą obsługą.

Executive Director Marketing, Sales and Commercial Operations, DRiV EMEA Motorparts - Massimiliano Milani

 

Co ważne, zeskanowanie kodu QR pozwala potwierdzić, że dana część jest oryginalnym produktem DRiV, dając instalatorom pewność, że montują oni w pojeździe klienta bezpieczne części o wysokiej jakości. Jeśli kod QR ujawni, że dana część nie jest oryginalna, użytkownicy zostaną przekierowani do strony, na której będą mogli zgłosić problem bezpośrednio do centrum pomocy technicznej DRiV.

 

Dodatkową korzyścią dla mechaników i pasjonatów samochodowych jest możliwość bezpłatnego doskonalenia swoich umiejętności. Menu oferuje link do systemu Garage Gurus Learning Management System, który po utworzeniu darmowego konta zapewnia wiele kursów technicznych, webinarów i materiałów, które są dostępne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

 

Początkowo kody QR będą umieszczane na klockach i tarczach (samochody osobowe) firmy Ferodo, klockach i tarczach (samochody osobowe) firmy Jurid oraz markach Engine Expertise (Glyco, Nural, Goetze i AE). Oznakowania dla amortyzatorów Monroe, części MOOG oraz innych marek DRiV zostaną dodane w następnych miesiącach.

 

Źródło: DRiV Motorparts

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).