Klocki hamulcowe gwarancją bezpieczeństwa | MOTOFAKTOR

Klocki hamulcowe gwarancją bezpieczeństwa

Marka Delphi Technologies przypomina jak ważne dla bezpieczeństwa są klocki hamulcowe i właściwa jakość ich wykonania.

Klocki to jeden z najważniejszych elementów układu hamulcowego. Pozwalają zatrzymać samochód szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, dlatego przy ich wyborze nie warto iść na kompromis. Delphi Technologies, wiodący producent OE, projektuje, produkuje i testuje klocki hamulcowe zgodnie z tymi samymi standardami jakości co produkty OE. To „pięć warstw jakości” Delphi Technologies… i znajdziesz je w każdym klocku hamulcowym firmy.

Pięć warstw jakości

Zastanawiasz się jak powinny wyglądać wysokiej jakości klocki hamulcowe? Wystarczy, że sprawdzisz klocki hamulcowe Delphi Technologies

 

  1. Nakładka: jakość OE, wielowarstwowa nakładka zapewnia ciche hamowanie.
  2. Płyta nośna: z wysoko rozciągliwej, tłoczonej stali zapewnia doskonałą siłę hamowania i trwałość.
  3. Warstwa podkładowa OE: warstwa podkładowa o grubości 3 mm działa jak izolator termiczny i wzmacnia klocki.
  4. Materiał cierny: 20 unikalnych mieszanek, z których wytwarzany jest materiał cierny.
  5. Okładzina cierna: by skrócić okres dopasowywania się i zminimalizować powstające w tym czasie piski, klocki hamulcowe Delphi posiadają takie samo fazowanie jak to stosowane w klockach OE.

Udowodniona wysoka skuteczność hamowania

W modelu VW Touareg II V6 TDI klocki Delphi Technologies udowodniły doskonałą siłę hamowania, kontrolę i stabilność pod względem zanikania siły hamowania, bez pogorszenia innych parametrów, takich jak cicha praca lub zużycie. To wyraźnie pokazuje, że klocki Delphi Technologies doskonale radzą sobie z wyższą temperaturą.

Rygorystyczne testy

Jeżeli chodzi o części krytyczne dla bezpieczeństwa, oczywiście nie ma tu żadnych kompromisów. Dlatego Delphi Technologies robi znacznie więcej niż wymaga tego prawo i przeprowadza rygorystyczne testy – zarówno laboratoryjne, jak i drogowe – podczas których firma sprawdza poziom hałasu, skuteczność i zużycie poszczególnych elementów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że klocki Delphi Technologies sprawdzą się w każdych warunkach.

Wskazówka techniczna

Czy wiesz, że podczas wymiany klocków lub szczęk hamulcowych zaleca się także wymianę zestawu montażowego, ponieważ elementy te są narażone na te same zmiany temperatury i skrajnie niekorzystne warunki pracy co hamulce?

 

Wymiana klocków hamulcowych? Pamiętaj, że podczas ustawiania zacisków hamulcowych w celu cofnięcia siłownika oraz wykonania ustawienia położenia klocka w elektrycznych układach hamulca ręcznego, oferowanych standardowo w coraz większej liczbie samochodów, elektroniczny moduł sterujący takiego układu musi być włączony. Jest to niezwykle ważne w trakcie wymiany klocków hamulcowych, ponieważ moduł sterujący musi posiadać informacje na temat grubości klocków, aby było możliwe ich prawidłowe działanie.

 

Dowiedz się więcej o klockach hamulcowych Delphi Technologies

 

 

Artykuł sponsorowany przez Delphi Technologies

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).