Kitron wygrał kontrakt na systemy zarządzania bateriami - MOTOFAKTOR

Kitron wygrał kontrakt na systemy zarządzania bateriami

person Adrian Januszkiewicz 19/02/2021

Kitron rozszerza usługi u dużego klienta o produkcję systemów zarządzania akumulatorami.

Nowy kontrakt początkowo obejmuje lata 2022-2025 i jest wyceniany na 150 mln NOK. Produkcja będzie odbywać się w zakładzie Kitron w Polsce. Kontrakt obejmuje również różne usługi.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że możemy rozszerzyć tę współpracę o nową linię produktów. Systemy zarządzania akumulatorami to przykłady potencjału wzrostu w ramach fundamentalnego przejścia od paliw kopalnych do elektryfikacji. Jest to obszar o strategicznym znaczeniu dla Kitron, który obecnie pomaga napędzać silny wzrost, jaki obserwujemy w branży elektromobilności. Peter Nilsson prezes i dyrektor generalny Kitron Group

 

Kitron jest skandynawską firmą świadczącą usługi w zakresie produkcji elektroniki dla sektora obronnego/lotniczego, energetycznego/telekomunikacyjnego, przemysłu, urządzeń medycznych i przemysłu morskiego. Siedziba firmy znajduje się w Norwegii, Szwecji, Litwie, Niemczech, Polsce, Chinach i Stanach Zjednoczonych. Kitron osiągnął przychody w wysokości około 4,0 miliardów NOK w 2020 roku i zatrudnia około 1800 pracowników.

 

Źródło: Euroland.com

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).