Kit Finder w katalogu Gates | MOTOFAKTOR

Kit Finder w katalogu Gates

Aby ułatwić wyszukiwanie części zamiennych o jakości OE potrzebnych do wykonania kompleksowej naprawy danego układu napędowego, Gates dodał do katalogu online narzędzie Kit Finder.

Według zapewnień, po wprowadzeniu jednego lub kilku numerów części OE lub nawet numerów części innej firmy niż Gates do systemu online marki, narzędzie przefiltruje wszystkie numery zestawów, aby znaleźć odpowiednią część zamienną do zamówienia.

Szukanie odpowiedniego zestawu: wcześniej...

Zestawy Gates zawierają paski, napinacze, koła pasowe luźne, koła pasowe z tłumikiem drgań skrętnych, wolne koła pasowe alternatora, pompy wodne i inne niezbędne akcesoria, czyli wszystkie elementy niezbędne do przeprowadzenia kompleksowej naprawy. Katalog Gates Autocat jest przydatny dla dystrybutorów i mechaników, którzy wyszukują części do samochodów osobowych, jednakże w przypadku pojazdów użytkowych jest to już bardziej skomplikowane.

 

Klienci obsługujący pojazdy ciężarowe korzystają głównie z wyszukiwania według numerów OE, a w mniejszym stopniu według zastosowania. Dotychczas musieli ręcznie porównywać zawartość każdego dostępnego zestawu, aby dowiedzieć się, który będzie dla nich odpowiedni. Na przykład pasek Micro-V wykorzystywany w konkretnym pojeździe ciężarowym lub autobusie znajduje się w zestawach A, B, C i D; wymagane koło pasowe luźne znajduje się w zestawach A, Y i Z, natomiast napinacz – w zestawach A, E i F. Zestaw A jako jedyny będzie zawierał wszystkie potrzebne części, ale dojście do tego wniosku wymaga sporo wysiłku związanego z porównywaniem i dobieraniem elementów. Według zapewnień Gates Kit Finder ma rozwiązać ten problem.

... i obecne

Przejście od pojedynczych komponentów do zestawów ma zwiększyć przychody dystrybutorów, niezależnych mechaników i warsztatów. Od teraz również znalezienie odpowiedniego zestawu ma być bardzo proste. Jak podaje firma Gates, w narzędziu Kit Finder wystarczy wprowadzić odpowiedni numer OE, numer artykułu Gates lub numer części konkurencyjnej firmy, wtedy  narzędzie wybierze odpowiedni zestaw.

Przykład

Dla przybliżenia działania narzędzia Kit Finder, Gates podaje poniższy przykład.

 

Do naprawy ciężarówki potrzebny jest nowy napinacz paska oraz pasek Micro-V. Numer OE napinacza to 1942517, a numer OE paska to 1893398.

 

 

  • Przejdź do strony gatesautocat.com i wpisz OE 1942517.
  • Kliknij „Znajdź swój zestaw” (jest to czerwony przycisk w prawym dolnym rogu).

 

Wprowadzanie numeru OE napinacza na stronie gatesautocat.com.

  • Narzędzie podpowiada, że odpowiednik Gates dla części o tym numerze OE można znaleźć w czterech różnych zestawach.

Wyniki wyszukiwania w Kit Finder

 

  • Dodaj drugi numer OE, 1893398.
  • Został tylko jeden zestaw!

 

Ostateczny wynik wyszukiwania w narzędziu Kit Finder po wpisaniu numeru OE paska Micro-V

Zawartość zestawów, które zostały wyszukane, można zobaczyć po kliknięciu strzałek widocznych przed nazwami zestawów. Jak widać na poniższym przykładzie, ostateczny wynik wyszukiwania może nadal obejmować dwa zestawy. Różnica może polegać na tym, że zestaw A zawiera tylko jedną sztukę danej części, a zestaw B – dwie sztuki. Po kliknięciu numeru zestawu nastąpi przekierowanie do strony zawierającej więcej informacji na temat produktu.

Wiele wyników z rozwijanymi listami części

 

Źródło: Gates

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).