Kierowcy unieruchomieni w UK - TLP interweniuje | MOTOFAKTOR

Kierowcy unieruchomieni w UK - TLP interweniuje

person Adrian Januszkiewicz 21/12/2020

TLP zwrócił się do polskiego rządu o interwencję w związku z decyzją Francji o zamknięciu granicy z UK, co zablokowało powrót m.in. polskim kierowcom zawodowym.

W związku z tym, że na terenie Wielkiej Brytanii wykryto nową szybciej rozprzestrzeniającą się wersję koronawirusa Sars-Cov-2 Francja podjęła decyzję o natychmiastowym wstrzymaniu ruchu przez drogowe przejście graniczne między tymi dwoma państwami. Konsekwencjami tej decyzji jest brak możliwości powrotu z Wysp Brytyjskich m.in. polskich kierowców zawodowych transportujących tam towary.

 

Powyższy obrót sytuacji sprawił, że Związek Pracodawców Transport i Logistyka Polska wystąpił z prośbą do polskiego rządu o interwencję, ponieważ przebywający w Wielkiej Brytanii kierowcy nie są przygotowani na dłuższy niż przewidywano pobyt po drugiej stronie Kanału La Manche.

 

Pełna treść apelu TLP znajduje się TUTAJ.

 

Źródło: TLP

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).