Kierowcy szykują auta do wakacji | MOTOFAKTOR

Kierowcy szykują auta do wakacji

person Adrian Januszkiewicz 2/06/2021

W maju średnia liczba umówionych wizyt w warsztatach samochodowych przed wyjazdami wakacyjnymi wzrosła o 132% w stosunku do 2020 r.

Maj był najlepszym miesiącem  pod względem liczby umówionych wizyt do warsztatów w historii DobryMechanik.pl, portalu ułatwiającego kierowcom wybór i szybkie umawianie wizyty w sprawdzonym warsztacie samochodowym. Liczba umówionych wizyt w porównaniu do podobnego okresu w 2020 r. wzrosła o 132%.

 

Brak decyzji w sprawie paszportów szczepionkowych oraz konieczność wykonywania wielu testów w trakcie podróży samolotem powoduje, że wiele osób może zdecydować się w tym roku na wakacyjny wyjazd samochodem.

 

Patrząc na powody wizyt w warsztatach wygląda na to, że kierowcy już rozpoczęli przygotowanie samochodów do letnich wyjazdów. Oprócz tradycyjnej wymiany opon na letnie, aż 59,96% zleciło poważniejsze naprawy niezwiązane z sezonem wiosennym. Dodatkowo 18,16% zarezerwowało termin serwisu klimatyzacji.

Miesięczna liczba użytkowników umawiających wizytę w warsztacie przez DobryMechanik.pl w 2021 r. i 2020 r.
Maj to zazwyczaj miesiąc, w którym Polacy przygotowują swoje samochody na wakacyjne podróże. Spóźnialscy dokonują wymiany opon na letnie, a ci bardziej zatroskani o stan swoich aut zlecają kompleksowe naprawy. Obecnie wymieniamy głównie klocki czy tarcze hamulcowe, naprawiamy zawieszenie i sprawdzamy układ klimatyzacji przed dłuższą trasą. Dla użytkowników aut z układem pneumatycznym zalecamy sprawdzenie zawieszenia po zimie, tak aby w trakcie urlopu nie zaskoczyła nas niemiła niespodzianka. Tomasz Karmelita właściciel warsztatu Doktor Mechanik Zawieszenia Pneumatyczne w Warszawie

 

Obserwując dane publikowane przez firmę Apple, pokazujące trendy mobilności w postaci liczby zapytań o wskazówki dojazdu w aplikacji, można zauważyć wyraźny trend wzrostowy, począwszy od pierwszych dni kwietnia. Dane sugerują, że mobilność kierowców jest na najwyższym poziomie od początku tego roku i można ją porównać do sytuacji z początku października 2020 roku.

Indeks liczby zapytań o wskazówki dojazdu samochodem w aplikacjach firmy Apple (wartość bazowa ustalona na 13 stycznia 2020 r., średnia 7-dniowa)
Mimo obowiązującego lockdownu w trakcie weekendu majowego już w pod koniec kwietnia widzieliśmy wyraźny wzrost liczby umówionych wizyt w warsztatach samochodowych. Z kolei maj jest rekordowy pod każdym względem. Takiego miesiąca nie mieliśmy w całej historii serwisu. Widzimy też, że pandemia zmieniła sposób, w jaki umawiamy się do warsztatu. W tym roku o 17% wzrosła liczba osób, która umawia się przez internet w stosunku do czasów przed pandemią. W 2019 roku 18,3% kierowców rezerwowało termin wizyty w serwisie poprzez formularz internetowy. W 2020 roku było to już 21,8%, a w pierwszych czterech miesiącach 2021 roku jest to już 22%. Większość kierowców nadal preferuje kontakt telefoniczny z warsztatami, ale w trakcie pandemii mocno przyspieszyła zmiana przyzwyczajeń kierowców. Filip Goździewicz Członek Zarządu serwisu internetowego DobryMechanik.pl

 

Źródło: Dobry Mechanik

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).