Kierowca w drodze niemal całą dobę | MOTOFAKTOR

Kierowca w drodze niemal całą dobę

person Adrian Januszkiewicz 25/01/2021

Inspektorzy ITD z Opola zatrzymali do kontroli węgierskiego kierowcę, który odpoczywał niespełna pięć godzin w ciągu doby.

Kierowca, którego w środę (20 stycznia) skontrolowali na przejściu granicznym w Trzebini inspektorzy z kędzierzyńsko – kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu, odpoczywał zaledwie 4 godziny i 52 minuty w ciągu doby poprzedzającej kontrolę. Analiza danych z tachografu oraz z karty kierowcy pokazała, że szofer czterokrotnie w kontrolowanym okresie wyciągał z tachografu swoją kartę, rejestrując tym samym odpoczynek zamiast jazdy.

 

Porównanie danych pokazało również obraz innych naruszeń w zakresie nieprzestrzegania norm czasu pracy. Kierowca na miejscu zapłacił mandat w wysokości 2 450 zł, jednak pieniędzy na opłacenie kaucji na poczet ewentualnej przyszłej kary pieniężnej już nie posiadał, więc jego ciągnik został odholowany na parking strzeżony. Szofer musiał również odebrać 9-godzinny odpoczynek. Za stwierdzone naruszenia odpowie również przewoźnik oraz osoba zarządzająca transportem, którym grozi wysoka kara pieniężna.

 

Źródło: GITD

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).