Kia i &Charge tworzą program lojalnościowy dla właścicieli EV | MOTOFAKTOR

Kia i &Charge tworzą program lojalnościowy dla właścicieli EV

Kia wzbogaca usługę ładowania EV o partnerstwo z &Charge. Dzięki temu kierowcy elektryków będą nagradzani za udział w programie lojalnościowym.
7/03/2023

 

 

 

Innowacyjna usługa &Charge umożliwia klientom zbieranie punktów (w zamian za wykorzystaną energię, w przeliczeniu na kilometry), które następnie mogą wykorzystać w programie Kia Charge w celu obniżenia rachunków za ładowanie na publicznych stacjach ładowania. Klienci gromadzą punkty nie tylko za ładowanie, ale również za dzielenie się opinią na temat doświadczeń z nim związanych oraz dokonując zakupów online w sieci partnerów &Charge.

 

W miarę rozszerzania gamy samochodów elektrycznych, ważnym elementem jest sieć ładowania, która musi oferować tę samą dostępność i jakość, których klienci oczekują od naszych zaawansowanych technologicznie modeli elektrycznych – mówi Sjoerd Knipping, wiceszef działu Marketingu i Produktu w Kia Europe – Współpraca z platformą &Charge pozwala nam na przybliżenie się do tego celu.

Ulepszanie infrastruktury ładowania w Europie

Dodatkową możliwością obniżenia kosztów ładowania samochodu elektrycznego w programie lojalnościowym &Charge jest regularne dzielenie się opiniami przez klientów. Przyczynia się to również do poprawy efektywności procesu ładowania i niezawodności stacji ładowania. Korzystając z aplikacji &Charge właściciele aut elektrycznych marki Kia mogą wpisywać uwagi dotyczące działania stacji ładowania. Dane te są następnie wykorzystywane przez operatorów stacji do szybkiego weryfikowania problemów oraz do poprawy niezawodności ich działania i podwyższenia jakości świadczonych usług.

 

Aplikacja mobilna &Charge
Aplikacja mobilna &Charge, Fot. Kia

Właściciele samochodów elektrycznych marki Kia, dzieląc się opiniami, otrzymują nie tylko darmowe „kilometry &Charge”, które mogą wykorzystać w programie Kia Charge, ale również wspomagają funkcjonowanie publicznych stacji ładowania, umożliwiające dalszy rozwój elektromobilności – dodaje Knipping.

 

Usługa Kia &Charge jest dostępna od grudnia 2022 roku w Austrii, Danii, Niemczech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, a od marca 2023 roku również w Polsce.

 

Do 2027 roku Kia ma wprowadzić do sprzedaży 14 nowych elektrycznych modeli, zgodnie ze strategią „Plan S”. W tym roku ma zadebiutować długo wyczekiwany elektryczny flagowy SUV – EV9. Nowy model został skonstruowany na modułowej platformie Electric Global Modular Platform (E-GMP) i ma zapoczątkować nową erę wyrafinowanej, zaawansowanej technologicznie, zrównoważonej mobilności.

 

Źródło: Kia

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).