Kia i &Charge tworzą program lojalnościowy dla właścicieli EV | MOTOFAKTOR

Kia i &Charge tworzą program lojalnościowy dla właścicieli EV

person Redakcja 7/03/2023

Kia wzbogaca usługę ładowania EV o partnerstwo z &Charge. Dzięki temu kierowcy elektryków będą nagradzani za udział w programie lojalnościowym.

 

 

 

Innowacyjna usługa &Charge umożliwia klientom zbieranie punktów (w zamian za wykorzystaną energię, w przeliczeniu na kilometry), które następnie mogą wykorzystać w programie Kia Charge w celu obniżenia rachunków za ładowanie na publicznych stacjach ładowania. Klienci gromadzą punkty nie tylko za ładowanie, ale również za dzielenie się opinią na temat doświadczeń z nim związanych oraz dokonując zakupów online w sieci partnerów &Charge.

 

W miarę rozszerzania gamy samochodów elektrycznych, ważnym elementem jest sieć ładowania, która musi oferować tę samą dostępność i jakość, których klienci oczekują od naszych zaawansowanych technologicznie modeli elektrycznych – mówi Sjoerd Knipping, wiceszef działu Marketingu i Produktu w Kia Europe – Współpraca z platformą &Charge pozwala nam na przybliżenie się do tego celu.

Ulepszanie infrastruktury ładowania w Europie

Dodatkową możliwością obniżenia kosztów ładowania samochodu elektrycznego w programie lojalnościowym &Charge jest regularne dzielenie się opiniami przez klientów. Przyczynia się to również do poprawy efektywności procesu ładowania i niezawodności stacji ładowania. Korzystając z aplikacji &Charge właściciele aut elektrycznych marki Kia mogą wpisywać uwagi dotyczące działania stacji ładowania. Dane te są następnie wykorzystywane przez operatorów stacji do szybkiego weryfikowania problemów oraz do poprawy niezawodności ich działania i podwyższenia jakości świadczonych usług.

 

Aplikacja mobilna &Charge
Aplikacja mobilna &Charge, Fot. Kia

Właściciele samochodów elektrycznych marki Kia, dzieląc się opiniami, otrzymują nie tylko darmowe „kilometry &Charge”, które mogą wykorzystać w programie Kia Charge, ale również wspomagają funkcjonowanie publicznych stacji ładowania, umożliwiające dalszy rozwój elektromobilności – dodaje Knipping.

 

Usługa Kia &Charge jest dostępna od grudnia 2022 roku w Austrii, Danii, Niemczech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, a od marca 2023 roku również w Polsce.

 

Do 2027 roku Kia ma wprowadzić do sprzedaży 14 nowych elektrycznych modeli, zgodnie ze strategią „Plan S”. W tym roku ma zadebiutować długo wyczekiwany elektryczny flagowy SUV – EV9. Nowy model został skonstruowany na modułowej platformie Electric Global Modular Platform (E-GMP) i ma zapoczątkować nową erę wyrafinowanej, zaawansowanej technologicznie, zrównoważonej mobilności.

 

Źródło: Kia

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).