Kasy on-line w warsztatach później niż zakładano | MOTOFAKTOR

Kasy on-line w warsztatach później niż zakładano

person Adrian Januszkiewicz 17/12/2018

Projekt ustawy nakazujący m.in. warsztatom posiadanie kas fiskalnych on-line od Nowego Roku znajdzie się w pracach Komisji FPB dopiero po nim.

W kwietniu br. do Sejmu został złożony rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach (nr druku 2503). Zakłada on obowiązkowe stosowanie kas fiskalnych online od 1 stycznia 2019 r. przez podatników świadczących m.in. usługi:

 

  • motoryzacyjne i wulkanizacyjne – warsztaty samochodowe;
  • sprzedaży benzyny silnikowej, oleju napędowego, gazu przeznaczonego do napędu silników spalinowych – stacje paliw.

 

Pierwsze czytanie projektu odbyło się 15 czerwca br., po czym skierowano go do prac Komisji Finansów Publicznych. Choć do wprowadzenia części jego zapisów w życie pozostało kilkanaście dni, to nie znalazł, ani nie znajdzie się w pracach Komisji do końca roku. Aby dowiedzieć się, co dalej z projektem Motofaktor.pl skontaktował się z biurem Komisji. Jak poinformowało biuro, Komisja podejmowała prace nad projektem, po czym nastąpiła decyzja, aby te prace przełożyć i do tej pory nie ma decyzji jej przewodniczącego, aby wznowić prace nad projektem. Nie jest wykluczone, że po Nowym Roku dalsze prace nad nim znajdą się w harmonogramie Komisji, nie można jednak określić kiedy dokładnie to nastąpi.

 

Szerzej o samym projekcie i jego wpływie na motobranżę pisaliśmy już na łamach naszego portalu. Projekt ma w założeniu pomóc w walce z „szarą strefą” m.in. przez funkcjonalność nowych kas, która umożliwi zautomatyzowany i bezpośredni przesył informacji z kasy rejestrującej do Centralnego Repozytorium Kas. Chodzi tu o informacje o każdej transakcji zaewidencjonowanej na kasie rejestrującej, ze szczegółami pozwalającymi na ustalenie wysokości obrotu i kwot podatku należnego, stawki VAT, rodzaju towaru/usługi, a także czasu i miejsca instalacji kasy.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).