Kamera termowizyjna SUN DIAGNOSTIC w ofercie Cartec | MOTOFAKTOR

Kamera termowizyjna SUN DIAGNOSTIC w ofercie Cartec

person Adrian Januszkiewicz 26/09/2019

Oferta Cartec została rozszerzona o nową diagnostyczną kamerę termowizyjną.

Termowizyjna kamera diagnostyczna została zaprojektowana specjalnie dla przemysłu motoryzacyjnego i wykorzystuje technologię podczerwieni do zobrazowania szczegółowego rozkładu temperatury dowolnego obiektu. Urządzenie to zmienia dotychczasowe podejście do diagnozowania samochodów, umożliwia ono w prosty, szybki i skuteczny sposób zdiagnozować wiele różnych problemów występujących w samochodzie. Można zobaczyć ciepło wywołane przez wiele różnych przyczyn, np.:

 

 • tarcie,
 • opór elektryczny,
 • zmiany ciśnienia.

 

Zamiast wyświetlać pojedynczy odczyt temperatury, Termowizyjna Kamera Diagnostyczna pokazuje każdy szczegół dzięki kompletnym obrazom termicznym składającym się z 4800 stref temperatury. Skala kolorów kalibruje się automatycznie, dzięki czemu znasz dokładną temperaturę każdego punktu w kadrze. Punkt centralny zapewnia precyzyjne cyfrowe wyświetlanie temperatury w dowolnym miejscu, które wybierzesz.

 

Termowizyjna Kamera Diagnostyczna jest w pełni wyposażona w bazę danych zawierającą gotowe przykłady i testy z przewodnikiem i obrazy referencyjne, które pomagają w interpretacji wyników. Dzięki możliwości wykonywania i zapisywania własnych zdjęć można w prosty sposób tworzyć własne bazy danych a także przedstawić klientowi przekonujące uzasadnienie wykonanej naprawy.

Główne cechy kamery termowizyjnej:

 • obrazy termiczne dla takich zjawisk jak m.in. przegrzane hamulce, uszkodzone podgrzewane siedzenia, nieprawidłowe spalanie w cylindrze, zużyte
 • łożyska oraz inne uszkodzenia, które powodują nieprawidłowy rozkład ciepła w danym elemencie czy układzie
 • możliwość pomiaru temperatury do 448 °C
 • szczegółowy obraz termiczny składający się z 4800 punktów temperaturowych
 • baza danych testów z opisem zastosowań diagnostycznych wraz z obrazami referencyjnymi ułatwiającymi interpretację wyników
 • obrazy termiczne dla takich zjawisk jak m.in. przegrzane hamulce, uszkodzone podgrzewane siedzenia, nieprawidłowe spalanie w cylindrze, zużyte
 • automatyczne skalowanie w celu pełnego zobrazowania temperatury wszystkich elementów na obrazie
 • szersze możliwości niż termometry na podczerwień, które pokazują tylko pojedynczy odczyt temperatury
 • akumulator litowo-jonowy pozwala na 4 godziny ciągłej pracy

Dane techniczne kamery termowizyjnej:

 • zakres temperatur pomiaru: od -4 °C do +448 °C
 • ilość punktów temperaturowych: 4800
 • czas pracy na jednym ładowaniu: do 4 godz.
 • menu w języku polskim
 • opisy w języku polskim.

 

Spot prezentujący działanie kamery można obejrzeć pod linkiem.

 

Źródło: Cartec

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).