K2: Od rodzinnej firmy do światowego eksportera | MOTOFAKTOR

K2: Od rodzinnej firmy do światowego eksportera

Marka K2 to najbardziej rozpoznawalne produkty chemii motoryzacyjnej w Polsce. Obecna jest już także w prawie 100 krajach na Świecie.
28/02/2022

Lata 90’ to czas, gdy rynek chemii motoryzacyjnej w Polsce dopiero się tworzył. Właśnie wtedy, mimo braku wytyczonych ścieżek – swoją przygodę rozpoczyna marka K2. Rozpoczęcie drogi nie było łatwe, a odkrywanie szlaków wymagało niemałych sił. Firma miała: skromny, ale niezawodny ekwipunek produktowy i fantastyczne tempo.

 

Początkowe wyposażenie to kultowa już pasta woskowa do lakieru. Jednak w miarę poznawania rynku, w podpowiedzi na potrzeby klientów – oferta stawała się coraz bogatsza. Rok za rokiem oferta staje się coraz szersza – dziś to ponad 1000 artykułów. Z każdym krokiem marka K2, wchodziła coraz mocniej w świat motoryzacyjny. Dzisiaj jest już obecna w ponad 90 krajach, a na rynek krajowy i zagraniczny dostarczyła już ponad 250 milionów produktów. Wraz z kolejnymi sukcesami, pojawią się coraz to nowe szczyty do zdobycia, a perspektywa coraz staje się coraz szersza. Dlatego K2 wyłącznie przyspiesza obroty swojego rozwoju.

Motoryzacyjne know-how

Za obecnym kształtem oferty K2 stoi przede wszystkim doświadczenie na rynku chemii motoryzacyjnej. Setki nowych produktów, wprowadzanych przez lata dały marce K2 wiedzę potrzebną do tego, by zaspokajać wszystkie potrzeby wielu grup docelowych. Dywersyfikacja dedykowanych linii produktów sprawia, że K2 to niezbędnik przydomowego garażu oraz stałe wyposażenie profesjonalnego warsztatu.

 

Zasadniczo oferta marki dzieli się na produkty przeznaczone do dbania o auto od zewnątrz i od wewnątrz, czyli na kosmetyki do jego pielęgnacji oraz wszelkiego rodzaju płyny eksploatacyjne, oleje i dodatki do paliw. Z połączenia tych dwóch gałęzi chemii motoryzacyjnej powstaje kompleksowy zestaw asortymentowy. Zawiera on wszystko, czego potrzebuje konsument do tego, żeby nie sięgać po konkurencyjne marki.

Znane. Sprawdzone. Niezbędne.

Jednymi z flagowych produktów marki są nowoczesne płyny do chłodnic K2 Kuler, które zostały nagrodzone złotymi medalami na Międzynarodowych Targach Wynalazków w Brukseli, Genewie i Seulu. Kuler jest sztandarowym przykładem tego, że K2 działa w myśl hasła „Niezawodne auto w każdych warunkach”. Unikatowa, opatentowana receptura sprawiła, że jego skuteczność doceniło tysiące użytkowników samochodów na całym świecie. Bestseller w swojej kategorii, dostępny w różnych kolorach, gotowy do użycia lub w formie koncentratu. Wysoka i sprawdzona jakość sprawia, że spośród wielu dostępnych na rynku płynów to właśnie K2 Kuler jest jednym z najczęściej wybieranych.

 

W portfolio K2 jest wiele sprawdzonych i cenionych produktów, które osiągają wysokie wyniki sprzedaży. Wśród nich na przykład polecany przez profesjonalne warsztaty samochodowe, najwyższej jakości(potwierdzonej certyfikatem ITS) płyn hamulcowy K2 DOT. W opinii konsumentów nie traci swoich właściwości z upływem czasu i sprawdza się w każdych warunkach.

 

Dzięki temu, że K2 wie, jakie są oczekiwania kierowców oraz mechaników samochodowych, to może tworzyć produkty, takie jak K2 Kuler, DOT, czy zmywacz do hamulców K2 Brake Cleaner, które szybko osiągają sprzedażowy sukces, a tym samym przyczyniają się do systematycznego rozwoju firmy.

Nowe = Sprawdzone. Kolejne hity sprzedażowe

Produkcja K2 to wykorzystanie najnowszych technologii oraz ciągłe inwestycje w innowacje. Wytrwała praca działu badań i rozwoju, procentuje stałym wzrostem jakości wprowadzanych produktów. Nowoczesne linie produkcyjne dostarczają produkty, które spełniają światowe standardy jakości.

 

K2 cyklicznie poszerza portfolio, nawet o całe serie produktów. Dzięki temu trafia do najszerszej w Polsce gamy konsumentów w branży chemii motoryzacyjnej.

 

Przykładem jest linia Pro Detailing, w której skład wchodzą profesjonalne produkty do czyszczenia i konserwacji aut. K2 Pro trafia zarówno do studiów detailingowych jak i garaży miłośników perfekcyjnie czystych aut.

 

Jednym z reprezentacyjnych produktów tej serii jest bestsellerowy czerwony płyn do felg, czyli bezkonkurencyjny w swojej kategorii Roton Pro, który stał się hitem, zanim jeszcze pierwsza butelka opuściła linię produkcyjną i nadal nie zagrzewa długo miejsca na sklepowych półkach. Użytkownicy doceniają produkt K2 przede wszystkim za jego niezwykłą skuteczność i żelową konsystencję, która wyróżnia go na tle innych podobnych produktów.

Śledzenie światowych trendów, zaowocowało pojawieniem się w linii Pro K2 Vapron – profesjonalnego zestawu do regeneracji lamp. Szybko po wprowadzeniu do sprzedaży zyskał spory rozgłos w Internecie. Kanały związane z motoryzacją doceniły jego działanie i przyczyniły się do znacznego wzrostu popularności. Jest przykładem na to, że produkty, które zostały stworzone jako odpowiedź na głosy rynku – skazane są na sukces.

Zmiany? Tylko na lepsze.

Zmieniają się potrzeby i wymogi rynku, szybko zmienia się biznes motoryzacyjny. Jednak niezmiennie K2 trafia w gusta klientów. Już trzy pokolenia Polaków znają, stosują i doceniają różne produkty najbardziej rozpoznawalnej marki chemii motoryzacyjnej w kraju. Lata na rynku sprawiają, że rośnie doświadczenie. Ale nie zmniejszają się aspiracje. Połączenie wytrwałości i entuzjazmu sprawia, że K2 wciąż chce sięgać cieszyć się zaufaniem klientów oraz pozytywnie ich zaskakiwać.

 

Artykuł sponsorowany przez K2

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).