Johan Kristoffersson z teamu KYB EKS JC Mistrzem Świata WRX | MOTOFAKTOR

Johan Kristoffersson z teamu KYB EKS JC Mistrzem Świata WRX

Tytuł Mistrza Świata Rallycross 2021 zdobył kierowca KYB EKS JC Johan Kristoffersson podczas ostatniego, śnieżnego weekendu na Nürburgringu.

Szwedzki kierowca Johan Kristoffersson rozpoczął ostatni weekend zmagań w Rallycrossie zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej z 17 punktami straty do lidera. W dominującym pierwszym dniu zmniejszył stratę do 4 punktów. W drugim dniu sukcesywnie zmniejszał dystans i wysuwał się na prowadzenie, co oznaczało, że musiał tylko ukończyć finał drugiego dnia przed swoim głównym rywalem, i tak się właśnie stało.

 

Pod koniec ostatniego wyścigu dwóch najlepszych kierowców zrównało się punktami. Kristoffersson zdobył mistrzostwo dzięki temu, że miał na koncie więcej zwycięstw w wyścigach – w sezonie, w którym KYB EKS JC musiał stawić czoła wielu wyzwaniom związanym z karami czy problemami z samochodem. Po 1/3 rozegranych wyścigów w sezonie Kristoffersson tracił do lidera aż 28 punktów.

Kristoffersson jest dotychczas najbardziej utytułowanym kierowcą WRX. To były jego czwarte Mistrzostwa Świata RX i pierwszy sezon w KYB EKS JC. Ugruntowuje to jego pozycję jako najbardziej utytułowanego kierowcy w historii tego sportu.

 

Komentując swoje zwycięstwo, powiedział: Czwarte złoto w mistrzostwach! To jest absolutnie niesamowite. Cóż za osiągnięcie dla wszystkich członków zespołu, naprawdę ciężko pracowali w tym roku i nieustannie wierzyli, że mamy szansę zdobyć tytuł i najważniejsze, że nie poddaliśmy się!

 

Na uznanie zasługuje również jego kolegi z zespołu Enzo Ide, który przez weekend odegrał bardzo ważną rolę, kończąc swoje pierwsze w historii pełne mistrzostwa WRX na 6. miejscu, jak i cały zespół inżynierów, mechaników i personelu pomocniczego. To ostatni rok, w którym samochody WRX będą jeździć na tradycyjnych silnikach spalinowych, ponieważ od przyszłego sezonu będą startowały jako auta elektryczne.

 

Wszystkie samochody wyścigowe KYB EKS JC Audi S1 Quattro wyposażone są w amortyzatory KYB oraz dostarczany przez KYB elektroniczny system wspomagania układu kierowniczego (EPS).

 

Źródło: KYB

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).