Johan Kristoffersson z teamu KYB EKS JC Mistrzem Świata WRX | MOTOFAKTOR

Johan Kristoffersson z teamu KYB EKS JC Mistrzem Świata WRX

person Januszkiewicz Adrian 21/12/2021

Tytuł Mistrza Świata Rallycross 2021 zdobył kierowca KYB EKS JC Johan Kristoffersson podczas ostatniego, śnieżnego weekendu na Nürburgringu.

Szwedzki kierowca Johan Kristoffersson rozpoczął ostatni weekend zmagań w Rallycrossie zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej z 17 punktami straty do lidera. W dominującym pierwszym dniu zmniejszył stratę do 4 punktów. W drugim dniu sukcesywnie zmniejszał dystans i wysuwał się na prowadzenie, co oznaczało, że musiał tylko ukończyć finał drugiego dnia przed swoim głównym rywalem, i tak się właśnie stało.

 

Pod koniec ostatniego wyścigu dwóch najlepszych kierowców zrównało się punktami. Kristoffersson zdobył mistrzostwo dzięki temu, że miał na koncie więcej zwycięstw w wyścigach – w sezonie, w którym KYB EKS JC musiał stawić czoła wielu wyzwaniom związanym z karami czy problemami z samochodem. Po 1/3 rozegranych wyścigów w sezonie Kristoffersson tracił do lidera aż 28 punktów.

Kristoffersson jest dotychczas najbardziej utytułowanym kierowcą WRX. To były jego czwarte Mistrzostwa Świata RX i pierwszy sezon w KYB EKS JC. Ugruntowuje to jego pozycję jako najbardziej utytułowanego kierowcy w historii tego sportu.

 

Komentując swoje zwycięstwo, powiedział: Czwarte złoto w mistrzostwach! To jest absolutnie niesamowite. Cóż za osiągnięcie dla wszystkich członków zespołu, naprawdę ciężko pracowali w tym roku i nieustannie wierzyli, że mamy szansę zdobyć tytuł i najważniejsze, że nie poddaliśmy się!

 

Na uznanie zasługuje również jego kolegi z zespołu Enzo Ide, który przez weekend odegrał bardzo ważną rolę, kończąc swoje pierwsze w historii pełne mistrzostwa WRX na 6. miejscu, jak i cały zespół inżynierów, mechaników i personelu pomocniczego. To ostatni rok, w którym samochody WRX będą jeździć na tradycyjnych silnikach spalinowych, ponieważ od przyszłego sezonu będą startowały jako auta elektryczne.

 

Wszystkie samochody wyścigowe KYB EKS JC Audi S1 Quattro wyposażone są w amortyzatory KYB oraz dostarczany przez KYB elektroniczny system wspomagania układu kierowniczego (EPS).

 

Źródło: KYB

user photo

Autor

Januszkiewicz Adrian

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).