Jeep Avenger Europejskim Autem Roku 2023 | MOTOFAKTOR

Jeep Avenger Europejskim Autem Roku 2023

person Adrian Januszkiewicz 18/01/2023

Nowy Jeep Avenger, pierwszy w historii marki BEV, został zdobywcą tytułu European Car of the Year 2023 (Europejski Samochód Roku 2023).

 

  • Jeep Avenger jest pierwszym samochodem marki Jeep, który zdobył prestiżową nagrodę European Car of the Year
  • Kompaktowy B-SUV został ogłoszony zwycięzcą przez zespół 57 jurorów, pochodzących z 22 krajów
  • Pierwszy w historii w pełni elektryczny samochód marki Jeep otrzymał 328 punktów, czyli o 87 punktów więcej niż jego najbliższy rywal
  • Zaprojektowany i produkowany w Europie, zwycięski SUV marki Jeep został stworzony z myślą o potrzebach europejskich klientów
  • Avenger jest pierwszym z czterech w pełni elektrycznych samochodów marki Jeep, które do 2025 roku mają trafić na rynek europejski
  • Po sukcesie ekskluzywnej wersji 1st Edition, można już składać zamówienia na całą gamę nowego Jeepa Avengera
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży — zapisz się na nasz newsletter

 

Kompaktowy Jeep Avenger B-SUV jest pierwszym samochodem marki Jeep, który zdobył tę prestiżową nagrodę w 60-letniej historii plebiscytu.

 

Avenger trafił na krótką listę wraz z finałową szóstką w składzie: Kia Niro, Nissan Ariya, Peugeot 408, Renault Austral, Subaru Solterra/Toyota bZ4X oraz Volkswagen ID. Buzz.

 

O zwycięstwie zadecydowały głosy niezależnego zespołu 57 jurorów pochodzących z 22 krajów i z dziewięciu wydawnictw motoryzacyjnych. Avenger uzyskał 328 punktów i został uznany za najlepsze auto Europy w 2023 roku przez 21 członków jury, co dało mu 87 punktów przewagi nad drugim w rankingu samochodem. Jurorzy ze wszystkich krajów poza jednym sklasyfikowali Avengera w pierwszej trójce z miejscem na podium.

 

Wynik został ogłoszony w zeszyły piątek, 13 stycznia podczas salonu samochodowego w Brukseli.

Źródło: Stellantis

Jeep Avenger jest zasłużonym zwycięzcą Car of the Year. W przekonujący sposób odzwierciedla czas, w który wkroczył świat motoryzacji i odzwierciedla swoim designem wielką zmianę, przed którą stoi ta znana marka. Jeep Avenger jest prawdziwym Europejczykiem i ma tak wiele dobrych cech, które tak bardzo zadowalają jury stojące za tytułem: Car of the Year 2023. Gratulujemy! – mówi o wyniku Søren W. Rasmussen, nowy przewodniczący Jury Car of the Year.

 

Jeep Avenger okazał się idealnym połączeniem dla większości zastosowań: jest kompaktowy i zwinny do jazdy po mieście, ma wystarczającą moc i moment obrotowy, aby poruszać się po każdym rodzaju drogi, a także dobry zasięg nawet w przypadku podróży na średnim dystansie. Mimo że ma zaledwie 4,08 metra długości, w środku jest mnóstwo miejsca. Jest to samochód kompletny, a nie miejski. Ale przede wszystkim ma stylistykę, która porusza – powiedział Alberto Sabbatini, wiceprezes organizacji Car Of The Year.

 

Jesteśmy zaszczyceni i dumni, że to znamienite jury, złożone z europejskich ekspertów motoryzacyjnych, wybrało pierwszego w historii marki Jeep w pełni elektrycznego SUV-a jako Europejski Samochód Roku – powiedział Christian Meunier, dyrektor generalny marki Jeep – To pierwszy raz, kiedy marka Jeep została zarówno finalistą, jak i zwycięzcą w tym plebiscycie, co pokazuje znaczenie Jeepa Avengera, jako kluczowego elementu naszej globalnej strategii elektryfikacji na drodze prowadzącej markę do stania się światowym liderem w dziedzinie zeroemisyjnych SUV-ów. Gratuluję wszystkim pozostałym finalistom w tym, jakże trudnym konkursie.

 

Avenger potwierdza zaangażowanie marki Jeep w rynek europejski i w elektryfikację. Nowy model jest ważnym krokiem w ewolucji marki Jeep w dziedzinie elektryfikacji w Europie, będąc pionierem nowej gamy w pełni elektrycznych, wszechstronnych samochodów dostosowanych do rynku europejskiego – powiedziała Antonella Bruno, dyrektor marki Jeep na region Europy.

 

Wprowadzenie na rynek Jeepa Avengera w Europie oznacza początek kolejnej fazy elektryfikacji marki Jeep – fali BEV – w ramach której do 2025 roku na rynek trafić mają cztery w pełni elektryczne modele. Do końca roku 2030 wszystkie samochody marki Jeep dostępne w sprzedaży na rynku europejskim mają być w 100% elektryczne.

Nowy Avenger to kompaktowy SUV mierzący zaledwie cztery metry, który pozycjonuje się w szybko rosnącym, drugim pod względem wielkości, europejskim segmencie B-SUV.

 

Avenger oferuje 400 km zasięgu zgodnie z normą WLTP, który w cyklu miejskim zwiększa się do 550 km*. Nowy elektryczny układ napędowy łączy unikalny 400-woltowy silnik elektryczny o mocy 115 kW i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 260 Nm z nowym akumulatorem o pojemności 54 kWh.

 

Kontynuując sukces ekskluzywnej 1st Edition, w pełni wyposażonej wersji premierowej, której 8 000 sztuk sprzedano po premierze na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu w październiku, można teraz składać zamówienia na całą gamę Jeepa Avengera. Pierwsze dostawy spodziewane są w drugim kwartale tego roku.

 

W Polsce Jeep Avenger jest oferowany w cenie nawet 147 000 zł dzięki rządowym dopłatom do zakupu aut elektrycznych**.

 

* Zużycie energii elektrycznej modelu Jeep® Avenger z napędem elektrycznym kWh/100km: 15,9; emisja CO2 g/km: 0. Wartości określone według cyklu mieszanego WLTP, zmierzone przez producenta na testach wykonanych przed homologacją. Wartości mogą ulec zmianie po uzyskaniu ostatecznej homologacji typu. Podane wartości służą do celów porównawczych. Ważne: rzeczywiste wartości zużycia energii elektrycznej mogą znacznie odbiegać i mogą różnić się w zależności od warunków użytkowania i od różnych czynników, takich jak: zamontowane opcje, częstotliwość ładowania elektrycznego na liczbę przejechanych kilometrów, temperatura otoczenia, styl jazdy, prędkość, masa całkowita, korzystanie z określonego wyposażenia (klimatyzacja, ogrzewanie, radio, nawigacja, światła itp.), rodzaj i stan opon, warunki drogowe, zewnętrzne warunki klimatyczne itp. Zasięg w pełni elektrycznego Jeepa Avengera wynosi: 392-390 km. Wartości określone zgodnie z cyklem mieszanym WLTP, zmierzone przez producenta na testach przed homologacją, które mogą ulec zmianie po ostatecznym zatwierdzeniu homologacji typu.
Ważne: rzeczywisty zasięg może znacznie odbiegać i może różnić się w zależności od: zamontowanych opcji, warunków użytkowania samochodu (stylu jazdy, prędkości, masy całkowitej itp., korzystania z określonego wyposażenia typu klimatyzacja, ogrzewanie itp., rodzaju opon, warunków drogowych, zewnętrznych warunków klimatycznych). Więcej szczegółowych informacji dotyczących zasięgu elektrycznego Jeepa Avengera oraz poszczególnych czynników mających wpływ na zasięg elektryczny będzie dostępnych na niniejszej stronie internetowej, jak tylko samochód uzyska homologację i będzie dostępny w sprzedaży.

** Cena uwzględnia opłatę transportową w wysokości 500 zł brutto. Warunki skorzystania z dopłaty w ramach programu „Mój Elektryk”, w szczególności wysokość dopłaty, osoby uprawnione do skorzystania z dopłaty, regulamin naboru wniosków, są dostępne na TUTAJ

 

Źródło: Stellantis 

Zdjęcia: Alberto Giorgio Alquati 

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).