Javier Iriarte został nowym Prezesem Zarządu Solaris Bus & Coach | MOTOFAKTOR

Javier Iriarte został nowym Prezesem Zarządu Solaris Bus & Coach

Decyzją Grupy CAF i Rady Nadzorczej Solarisa, od 1 stycznia 2023 roku Javier Iriarte został nowym Prezesem Zarządu Solaris Bus & Coach sp. z o.o.

 

Javier Iriarte od 2018 roku pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Solarisa, a także był odpowiedzialny za obszar rozwoju strategii i transformacji Solarisa. Z początkiem roku 2023 roku objął stanowisko Prezesa Zarządu spółki.

 

Javier Iriarte posiada bogate doświadczenie zawodowe w sektorze transportu publicznego. Od 2020 roku pełnił funkcję Dyrektora ds. Strategii i Transformacji w obszarze pojazdów szynowych CAF. Wcześniej pracował w McKinsey & Company, realizując projekty w wielu branżach, m.in. motoryzacyjnej, kolejowej, lotniczej, stoczniowej czy zaawansowanych systemów elektronicznych. Posiada tytuł MBA (Master of Business Administration) uzyskany w IESE Business School (Barcelona) i na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley (Kalifornia, USA). Ukończył także inżynierię przemysłową, uzyskując tytuł magistra inżyniera na uczelni TECNUN – Universidad de Navarra (Donostia – San Sebastian) oraz na University of Washington (Seattle, USA).

 

To dla mnie wielki zaszczyt, móc przewodzić i służyć tak fantastycznej firmie, jaką jest Solaris. Pragnę podziękować członkom Rady Nadzorczej i Grupie CAF za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Firma rozpoczyna nowy rozdział. W ciągu ostatnich kilku lat dokonaliśmy ogromnej transformacji, stając się liderem e-mobilności w transporcie miejskim w Europie. Jestem w pełni przekonany, że wspólnie z całym naszym zespołem, będziemy kontynuować ścieżkę rozwoju naszej firmy, utrzymując Solarisa i Grupę CAF na pozycji lidera zrównoważonego transportu miejskiego, który wyznacza trendy w branży – powiedział Javier Iriarte, nowy Prezes Zarządu firmy Solaris Bus & Coach sp. z o.o.

 

Javier Calleja, który zarządzał Solarisem od października 2018 r., zdecydował się odejść z powodów osobistych. Po pomyślnym zakończeniu pierwszego cyklu strategicznego firmy w ramach Grupy CAF zdecydował, że będzie kontynuował swoją karierę w innej branży.

 

Możliwość bycia prezesem zarządu Solarisa i zarządzanie tak znakomitą firmą, to był dla mnie fantastyczny okres. Jednym z największych atutów Solarisa są jego pracownicy. Kierowanie tak fantastycznymi zespołami było wyjątkowym doświadczeniem. Jestem pewien, że Solaris, prowadzony przez Javiera Iriarte i jako część Grupy CAF, będzie kontynuował swój dynamiczny rozwój i wzrost w branży mobilności. Przed firmą świetlana przyszłość – powiedział Javier Calleja.

 

Źródło: Solaris

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).