Janmor – to już ćwierć wieku! | MOTOFAKTOR

Janmor - to już ćwierć wieku!

person Redakcja 20/09/2012

Janmor Sp. z o.o., producent przewodów zapłonowych, obchodził we wrześniu 25-lecie swojego istnienia.

Założona i kierowana przez Janusza Morawskiego firma przebyła długą drogę – od jednoosobowej działalności w wynajętym garażu, do przedsiębiorstwa zatrudniającego ponad 50 osób, o łącznej powierzchni prawie 4 tys. m kw.

 

Janmor rocznie wytwarza kilkaset tysięcy kompletów przewodów zapłonowych. Zajmuje się również dorabianiem przewodów do zabytkowych aut, nawet przedwojennych. Eksportuje do przeszło 30 krajów na świecie. Prowadzi również dystrybucję cewek zapłonowych, pojedynczych i zespolonych (ponad 400 referencji).

 

W ciągu 25 lat Janmor zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Przedsiębiorstwo Fair Play, Gazele Biznesu, Liderzy Exportu, Lider Jakości. Jest zaangażowany w propagowanie sportów motorowych wspierając finansowo młodych, dobrze rokujących rajdowców. W historii firmy nie brakuje zdarzeń, którymi można się pochwalić. Jednym z nich było np. dopuszczenie jej produktów jako części zamiennych do autoryzowanych serwisów Daewoo Motor Poland (FSO) w całej Polsce.

 

Firma stawiała i stawia na jakość wyrobów. Komponenty do kabli wysokiego napięcia, a więc przewody, metalowe terminale oraz osłony sprowadzano z Anglii oraz Stanów Zjednoczonych. Staranny montaż dawał zawsze przewagę jakościową i technologiczną. W kwietniu 2002 r. Janmor uzyskał certyfikat systemu zarządzania jakością ISO 9001:2000. Przez kolejne lata system ten podlegał recertyfikacji, wdrożony obecnie spełnia normę ISO 9001:2008.

 

A początki były skromne. Pabianice w latach 80. były znane z przewodów zapłonowych. Działały spółdzielnie produkujące głównie kable do takich aut jak Żuk, Nysa, Syrena, Polonez, Fiat 125p i 126p. Janmor powstał w 1987 r. praktycznie od zera. Prezes Janusz Morawski wspomina czasy, gdy sam składał i rozwoził po całej Polsce przewody, najpierw w kilku workach, potem w kilkunastu. Obroty stopniowo rosły, zakład zaczął zatrudniać pracowników, a w roku 1991 rozpoczął budowę siedziby przy ulicy Polnej.

 

Wraz ze zmianą ustroju i otworzeniem granic pojawiły się możliwości eksportu, szczególnie na chłonne rynki wschodniej Europy. Pierwsze zagraniczne targi, w których Janmor się wystawiał miały miejsce w Wilnie, w 1993 roku.

Przygotowaliśmy ofertę kabli dla aut zza wschodniej granicy i rozpoczęliśmy sprzedaż. Pozyskani w tych czasach odbiorcy pozostają wierni naszej marce do dzisiaj. Janusz Morawski prezes Janmor

 

Rok 1995 to kolejny milowy krok, wprowadzono do oferty kable zapłonowe do samochodów zachodnich. Wówczas tworzenie receptur przewodów do tych aut mogło wydawać się stratą czasu i pieniędzy, ale z pespektywy czasu decyzja o „wejściu w zachodnie” okazała się jak najbardziej słuszna.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).