Jak wygląda dzień Marca ter Stegena? | MOTOFAKTOR

Jak wygląda dzień Marca ter Stegena?

Bramkarz FC Barcelony postanowił pokazać, jak wygląda jego codzienność. Możemy przy tym zobaczyć Marca ter Stegena za kierownicą hybrydowej CUPRY Formentor.

Dzień pełen równowagi

Marc-André ter Stegen stara się rozpocząć każdy dzień od kubka własnoręcznie przygotowanej kawy.

W domu stawiamy na produkty spożywcze od lokalnych dostawców. Dotyczy to również kawy.

- Marc-André ter Stegen

 

Sportowiec szczególną uwagę poświęca dbaniu o priorytetowe punkty codziennej rutyny: śniadanie, trening i czas dla najbliższych. Cała rodzina ter Stegenów wprowadza drobne zmiany, które pozwalają żyć w bardziej zrównoważony sposób.

Przestaliśmy choćby kupować wodę w butelkach. Gdy zauważyłem, ile plastikowych butelek zużywamy, poczułem mocny dyskomfort. Postanowiliśmy więc zamontować w domu dystrybutor wody.

- Marc-André ter Stegen

Podróż w ciszy do pracy

Również w drodze do pracy Marc ter Stegen zdecydował się na zmiany. Jako ambasador CUPRY bramkarz FC Barcelona korzysta z hybrydowej wersji Formentora, pierwszego autorskiego CUV-a hiszpańskiej marki.

To zupełnie nowe doświadczenie, gdy po naciśnięciu przycisku start nie pojawia się żaden dźwięk. W pierwszej chwili myślałem, że coś jest nie tak, ale szybko przyzwyczaiłem się do tej ciszy.

- Marc-André ter Stegen

 

Jak zaznacza sportowiec, nowy komfort jazdy pomaga mu w odpowiednim nastrojeniu się przed rozgrywkami na Camp Nou:

Przed meczami lubię się skupić, pomyśleć nad planowanym przebiegiem spotkania i o przeciwnej drużynie. Właśnie w samochodzie zastanawiam się, jak wykorzystać wiedzę, którą mam na jej temat. Czasami włączam sobie muzykę, by się lepiej skoncentrować. Po meczu zaś od razu dzwonię do mojej żony, by powiedzieć, że wracam do domu. Wymieniamy się również wrażeniami z meczu, ona przekazuje mi nie tylko swoje zdanie, ale i naszego synka.

- Marc-André ter Stegen

 

Dzięki pojemnym akumulatorom Formentora, pozwalającym na pokonanie dystansu do 54 kilometrów, większość przejazdów między domem i boiskami treningowymi ter Stegen przemierza w bezemisyjnym trybie elektrycznym.

Korzystanie z samochodu hybrydowego jest naprawdę łatwe. Wystarczy, że wieczorem podłączę pojazd do ładowarki w garażu, a już od rana mogę korzystać z pełnego akumulatora.

- Marc-André ter Stegen

 

W wolnym czasie Marc ter Stegen często korzysta z całą rodziną z uroków centrum Barcelony:

Jeśli tylko sytuacja pandemiczna na to pozwala, lubimy wybrać się na spacer po centrum miasta. To chwile na to, by poodkrywać z synem nowe miejsca, przejść się ulicami lub po prostu usiąść na kawę.

- Marc-André ter Stegen

Źródło: SEAT

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).