Jak wybrać najlepszy wózek narzędziowy dla warsztatu? | MOTOFAKTOR

Jak wybrać najlepszy wózek narzędziowy dla warsztatu?

person Redakcja 18/09/2023

Profesjonalne wózki narzędziowe na stałe zagościły w warsztatach motoryzacyjnych i zakładach wulkanizacyjnych. Świetnie sprawdzają się tam, gdzie jednym z fundamentów sukcesu jest sprawne korzystanie z odpowiednich narzędzi. Jak wybrać wózek najodpowiedniejszy do swojej firmy?

 

 

Najważniejsze zalety wózków narzędziowych to ich mobilność, wielofunkcyjność oraz wygoda użytkowania. Odpowiednio wyposażony wózek sprawia, że potrzebne narzędzia mechanik ma zawsze pod ręką.

 

Wózki pomagają zachować porządek w warsztacie. Może się to wydawać kwestią drugorzędną, jednak bałagan potrafi znaczącą wydłużyć pracę przy danym zleceniu i napsuć pracownikom nerwów. Zakup wózka i uzupełnienie go posiadanymi już narzędziami na pewno usprawni pracę w warsztacie, który nie korzysta jeszcze z takiego rozwiązania. Najefektywniejszy będzie jednak zakup wyposażonego wózka.

 

Szczególnie szeroka oferta takich produktów dostępna jest w sieci sprzedaży Inter Cars. Więcej informacji na temat tego asortymentu można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej.

 

Baner z wózkami narzędziowymi Inter Cars

Jakie wyposażone wózki narzędziowe są dostępne na rynku?

Decydując się na zakup wózka narzędziowego, można wybrać opcję zestawu z gotowym kompletem narzędzi. Taki wybór to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą szybko wyposażyć stanowisko pracy i być pewnym, że każde narzędzie będzie miało swoje miejsce i a cały ich komplet będzie rozłożony tak, że będzie wygodny w użyciu.

 

Kompletne zestawy wyposażone w taki sposób, aby spełnić nawet najbardziej wymagające oczekiwania. Wózki wyposażone są w klucze nasadowe, płasko-oczkowe czy też trzpieniowe, jak również młotki oraz wiele innych potrzebnych narzędzi w codziennej pracy mechanika samochodowego. Liczba narzędzi uzależniona jest od danego modelu.

Nierzadko zdarza się też, że patrzymy na ilość narzędzi i porównujemy cenę, a tak naprawdę istotne jest, jakie to są narzędzia, bo właśnie to ma największy wpływ na finalną cenę wózka – zauważa Paweł Kaczmarek, ekspert segmentu wyposażenia warsztatu i opiekun narzędzi marki HANS w Inter Cars.

Specjalistyczne rozwiązania dla specjalistów

Ciekawym przykładem wózka dedykowanego pod bardzo konkretne potrzeby jest model Hans GTT520 TRUCK – kupują go głównie warsztaty zajmujące się pojazdami ciężarowymi, ze względu na zakres narzędzi, który jest dobrany do ich potrzeb.

 

W ofercie zadebiutował też niedawno nowy model pod marką PROFITOOL (0X0108418), który zawiera dedykowane warsztatom narzędzia specjalne – klucze do korków spustowych, nasadki do sond lambda, szczypce zaciskowe do przewodów gumowych, narzędzia do tapicerki oraz całą szufladę narzędzi do obsługi układu hamulcowego.

Przy wyborze wózka najważniejsza jest funkcjonalność wózka oparta na jego zawartości. Nie oznacza to jednak, że jakość nie ma znaczenia, ma i to duże, dlatego warto kupować narzędzia przeznaczone do użytku profesjonalnego. Ponadto sama konstrukcja szafki ma duży wpływ na cenę całego produktu. Różnią się one nie tylko wyglądem, ale także grubością blach, ilością szuflad, malowaniem, wykończeniem, typem prowadnic w szufladach czy mechanizmami zamykania – to powinno zapewnić trwałość na długie lata – dodaje Paweł Kaczmarek.

 

W ofercie Inter Cars znajduje się szeroki wachlarz produktów profesjonalnych marek. Dostępne są zarówno wózki wyposażone w podstawowe narzędzia, niezbędne przy pracy w warsztacie, jak i zawierające bardzo rozbudowane zestawy narzędzi. Każdy klient znajdzie więc u tego dystrybutora wózek narzędziowy dopasowany do swoich potrzeb, a także odpowiadające mu rozwiązanie finansowania jego zakupu, w tym m.in. leasing oraz odroczony termin płatności.

 

Artykuł sponsorowany przez Inter Cars

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).