Jak usprawnić ładowanie akumulatora w warsztacie? | MOTOFAKTOR

Jak usprawnić ładowanie akumulatora w warsztacie?

person Redakcja 8/09/2021

NOCO oferuje mechanikom inteligentne ładowarki ułatwiające ładowanie akumulatora.

Współczesne samochody naszpikowane są elektroniką. Jej zasilanie musi być oparte na sprawniejszych i zaawansowanych technologicznie akumulatorach, z reguły określanych jako bezobsługowe. Pomimo to nadal wymagają ingerencji użytkownika i co więcej – można je serwisować w dotychczasowy sposób. NOCO, bazując na swoim ponad stuletnim doświadczeniu w tej dziedzinie, proponuje jednak rozwiązania na miarę trzeciej dekady XXI wieku. Tym samym stają się pomocnym narzędziem w codziennej pracy mechanika.

 

Statystycznie najczęstszą czynnością serwisową przy akumulatorze jest jego podładowanie. W dbającym o swoją renomę warsztacie kontrola napięcia prowadzona jest przy każdej usłudze. Spadek poniżej 12,5V oznacza bowiem utratę sprawności. Szybka reakcja pozwala więc uniknąć postępującej degradacji, a tym samym wystąpienia niespodziewanych problemów z funkcjonowaniem auta.

 

Tradycyjnym do tego narzędziem jest tzw. prostownik. Pochodzące sprzed lat urządzenia nadal powinny poradzić sobie z podładowaniem baterii, ale co z trudniejszymi przypadkami? Czy zawsze musi wiązać się to z wydatkiem na zakup nowej i złożonym recyklingiem starej?

 

Gama ładowarek NOCO Genius została wyposażona w szereg rozwiązań, jak na przykład zintegrowany czujnik termiczny. Jego zadaniem jest dostosowanie cyklu pracy względem wahań temperatury otoczenia. Dzięki temu zostaje ograniczone ryzyko niedoładowania lub przeładowania akumulatora.

 

NOCO Genius10

Kolejnym jest możliwość ładowania nawet przy zerowym napięciu wyjściowym. Proces można aktywować manualnie przyciskiem Force Mode. Modele od Genius5 wzwyż mają także wbudowaną funkcję autonaprawy rozwarstwionych czy zasiarczonych baterii.

 

W przypadku warsztatów dostępne są rozwiązania pozwalające na jednoczesne podłączenie dwóch lub czterech akumulatorów. Bez względu na to każdy ładowany jest tą samą mocą. Jednymi z najczęściej wybieranych akcesoriów są kable przedłużające o długości nawet 10 metrów.

 

NOCO Genius2

Inteligentna elektronika NOCO Genius chroni przed przepięciami w sieci 230V, jak też decyduje o zakończeniu lub wznowieniu pracy. W praktyce można więc pozostawić podłączone akumulatory nawet na wiele dni. Przed pomyleniem biegunów, tzw. odwrotną polaryzacją czy iskrzeniem chroni opatentowana technologia.

 

Poszczególne modele ładowarek NOCO Genius różnią się parametrami – z reguły przeznaczone są do obsługi 6/12V, w tym akumulatorów litowych, a seria GeniusPRO także do 24V. Liczby przy nazwie, np. Genius1 czy Genius10, oznaczają wartość w Amperach, a tym samym wydajność pracy. Już bazowe urządzenie przeznaczone jest do pojemności 30 Ah.

 

Brytyjskie pismo „WhatCar?” wyróżniło właśnie ładowarkę do akumulatorów NOCO Genius5 tytułem Best Buy, zaś NOCO Genius10 – Recommended.

 

Źródło: NOCO

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).