Jak dobrać kompresor do potrzeb? - OSRAM odpowiada | MOTOFAKTOR

Jak dobrać kompresor do potrzeb? - OSRAM odpowiada

Choć niektórzy kierowcy pompują opony korzystając z manualnych pompek, to wygodniej jest użyć kompresor. Jakie cechy powinien mieć ten idealny?

 

Po pierwsze, musi być poręczne i zajmować niewiele miejsca w bagażniku. Po drugie, powinno być łatwe w obsłudze i umożliwiać szybkie napompowanie kół. I po trzecie, wąż i przewód powinny być łatwe do utrzymania w porządku. I właśnie między innymi te trzy cechy brali pod uwagę inżynierowie firmy OSRAM, opracowując serię kompresorów TYREinflate.

 

Kompresor przydaje się zwłaszcza latem, gdy wahania temperatur są największe. Gdy różnica temperatury między nocą a dniem sięga kilkunastu stopni Celsjusza, co ostatnio zdarza się dość często, ma to wpływ na ciśnienie w oponach. Dlatego podczas upałów warto je sprawdzać częściej. Prawidłowe ciśnienie nie tylko zwiększy nasze bezpieczeństwo, lecz także pozwoli zmniejszyć zużycie paliwa i samych opon.

 

Kompresory firmy OSRAM są łatwe w obsłudze, można z nich korzystać w każdej temperaturze. Przewód do gniazdka 12 V jest wystarczająco długi, by sięgnąć do wszystkich kół i bardzo łatwo się go zwija po użyciu. Wąż jest odporny na załamania i można go błyskawicznie schować. Dzięki temu, że w kompresorach zasilanych z gniazdka w samochodzie wygospodarowano specjalne miejsce na nakrętki, ryzyko ich zgubienia jest zminimalizowane.

 

Nie trzeba już wybierać między niską ceną a wysoką jakością. Firma OSRAM oferuje kilka urządzeń, które różnią się możliwościami, wyposażeniem i są dopasowane do różnej zasobności portfela.

 

Model podstawowy, OTI200, jest wyposażony w duży wskaźnik analogowy i potrafi na-pompować 13-calową oponę do ciśnienia 2,4 bar w ciągu zaledwie 4,5 minuty. Kolejna wersja, OTI450, ma wyświetlacz LCD i funkcję automatycznego wyłączania po osiągnięciu zadanego ciśnienia i zapamiętuje ustawioną wartość. Kompresor ten poradzi sobie z 13-calową oponą w 3,5 minuty. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest lampka LED, która może pomóc znaleźć zawór po zmroku.

 

Dla wymagających przeznaczony jest model OTI1000 – wyróżnia się on dużym wyświetlaczem cyfrowym oraz pokrętłem, umożliwiającym szybkie ustawienie ciśnienia. Wąż jest wyposażony w zawór upustowy, przy pomocy którego można łatwo zmniejszyć ciśnienie. Funkcja ta z pewnością spodoba się entuzjastom jazdy w terenie czy po torze wyścigowym. OTI1000 także ma wbudowaną lampkę LED, a w zestawie są pokrowiec, lateksowe rękawiczki i zapasowe nakrętki wentyli.

 

Dla kierowców, którzy preferują urządzenia bezprzewodowe OSRAM ma w ofercie najnowszy model kompresora – TYREinflate 2000. Niewielkie rozmiary sprawiają, że nadaje się on dla rowerzystów i motocyklistów, ale oczywiście można nim napompować także koła w samochodzie. Ładowany przez port USB produkt może pełnić także rolę powerbanku, dzięki czemu można wykorzystać go do podładowania telefonu czy tabletu. TYREinflate 2000 ma także wbudowaną latarkę i jest w stanie napompować oponę rowerową w ciągu 2 minut.

 

Wszystkie kompresory firmy OSRAM są objęte dwuletnią gwarancją.

 

Źródło: OSRAM

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).