Inter Cars zaprasza na szkolenie VARTA w centrum Show Car | MOTOFAKTOR

Inter Cars zaprasza na szkolenie VARTA w centrum Show Car

person Adrian Januszkiewicz 2/05/2022

W ramach mobilnego centrum szkoleniowego Show Car wspólnie z firmą Clarios, producentem akumulatorów VARTA, Inter Cars zaprasza na innowacyjne szkolenie.

 

Praca z akumulatorami w nowoczesnych pojazdach wymaga coraz większej wiedzy z zakresu napraw mechanicznych. Dlatego też duża część kierowców odchodzi od pomysłu samodzielnej wymiany akumulatora, powierzając ją profesjonalnym mechanikom, którzy muszą być do tego odpowiednio przygotowani. Co więcej, ciągły rozwój technologii i wprowadzanie nowych rozwiązań wiąże się z nieustannym podnoszeniem swoich kompetencji i doszkalaniem na wielu płaszczyznach warsztatowego rzemiosła.

 

Dla wszystkich, którzy pragną podnosić swoje zawodowe kwalifikacje, VARTA wspólnie z Inter Cars przygotowała unikalne na rynku szkolenie, podczas którego mechanicy dowiedzą się wszystkiego, co najważniejsze o pracy akumulatora w pojazdach hybrydowych i elektrycznych, architekturze pozostałych komponentów instalacji elektrycznej, zasadzie działania systemu zarządzania energią oraz niezbędnych procedurach serwisowych po wymianie akumulatora.

 

Każde ze spotkań odbędzie się w ramach Show Car – mobilnego centrum szkoleniowego Inter Cars i będzie bezpłatne. Aby wziąć w nim udział, wystarczy jedynie zapisać się wcześniej na dogodny termin. Do wyboru jest kilka miejscowości w całej Polsce, w których pojawi się mobilne centrum szkoleniowe Show Car.

 

Najbliższe szkolenia z marką VARTA w ramach Show Car odbędą się 29 kwietnia w Ostrowie Wielkopolskim i 25 maja w Zielonej Górze . Każde z nich podzielone zostanie na część merytoryczną i praktyczną.

Agenda szkoleń z marką VARTA na Show Car

Część merytoryczna:

 

 • Historia i rozwój akumulatorów w pigułce;
 • Rozwój motoryzacji i rola akumulatora we współczesnych pojazdach;
 • Poziomy elektryfikacji i zasada działania systemów nisko- i wysokonapięciowych;
 • Podstawowe komponenty układów mikrohybrydowych;
 • System zarządzania energią w zaawansowanych konstrukcyjnie pojazdach (BMS);
 • Proces adaptacji (kodowania) akumulatora w pojazdach mikrohybrydowych;
 • Akumulator w warsztacie – czy to się opłaca? (Program Testowania Akumulatorów VARTA);
 • Baza wiedzy, instrukcje techniczne, procedury serwisowe (VARTA Partner Portal 2.0).

Część praktyczna:

 

 • Testery diagnostyczne – rodzaje, możliwości, interpretacja wyników;
 • Prawidłowy dobór i wymiana akumulatora w pojazdach mikrohybrydowych;
 • Czynności diagnostyczne i dodatkowe procedury serwisowe po wymianie akumulatora.

Kolejne lokalizacje szkoleń z marką VARTA w ramach cyklu Show Car:

 

 • Łódź – 7-10 czerwca 2022 r.
 • Rzeszów – 21-24 czerwca 2022 r.
 • Żywiec – 5-8 lipca 2022 r.
 • Płock – 23-26 sierpnia 2022 r.
 • Leszno – 30 sierpnia – 2 września 2022 r.
 • Pruszcz Gdański – 20-23 września 2022 r.
 • Grudziądz – 27-30 września 2022 r.

Źródło: Inter Cars

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).