Inter Cars wysoko w trzech rankingach | MOTOFAKTOR

Inter Cars wysoko w trzech rankingach

W ostatnich dniach Inter Cars wyróżniony został wysokimi pozycjami w prestiżowych rankingach "Rzeczpospolitej" i tygodnika "Wprost".

Inter Cars w czołówce Listy 500 Rzeczpospolitej

Lista 500 to notowanie obejmujące wyniki z 2019 roku. Okres ten dla większości przedsiębiorstw był dobrym czasem, przychody dla całego zestawienia rosły średnio o 7,9%, a większość firm wykazała dodatni wynik finansowy i zwiększyła zatrudnienie. Wszystkie podmioty, które znalazły się na liście zwiększyły sumę przychodów ze sprzedaży o 6,9%, przekraczając barierę 1,6 bln zł.

Lista to obraz kondycji firm przed kryzysem. Dlatego jest wartościowym punktem wyjścia do badania sytuacji biznesu w trakcie – i miejmy nadzieję, jak najszybciej – po załamaniu spowodowanym epidemią. Dzięki temu zestawieniu łatwo będzie zidentyfikować, w jaki sposób firmy i całe sektory gospodarki przetrwały trudny okres.

redaktor „Rzeczpospolitej” - Marcin Piasecki

 

Inter Cars w rankingu „Rzeczpospolitej”, z przychodami ze sprzedaży na poziomie 8 764 261 000 zł, uplasował się na wysokim 40. miejscu. Spółka zanotowała tym samym awans, w ubiegłym roku plasowała się bowiem jedną pozycję niżej. Z kolei w zestawieniu spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych uwzględnionych w Liście 500 „Rzeczpospolitej” Inter Cars zajął 21. miejsce.

Ponownie wysoko w rankingu Wprost

Ranking „Wprost” to zestawienie największych polskich firm. Lista przedsiębiorstw ujętych w tej publikacji została zebrana w oparciu o wyniki ubiegłorocznych przychodów, zysków, aktywów i kapitałów. W rankingu zostały ujęte zarówno organizacje notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych, jak i pozostałe przedsiębiorstwa.

 

To już kolejna edycja tego prestiżowego rankingu, w którym Inter Cars znalazł się w czołówce stawki. Firma powtórzyła swój sukces z poprzedniej edycji i uplasowała się na 24. pozycji.

Inter Cars wśród 100 Polskich Ambasadorów

Autorzy kolejnego zestawienia tygodnika „Wprost” wytypowali 100 polskich firm, Ambasadorów, którzy z powodzeniem realizują swoją biznesową wizję w innych krajach, przynosząc przy tym korzyści wizerunkowe dla całej polskiej gospodarki. W większości to przedsiębiorstwa o uznanej w kraju marce, które swoją działalność na zagranicznych rynkach prowadzą od wielu lat. W gronie tym po raz kolejny znalazł się Inter Cars, który obecny jest aktualnie na siedemnastu europejskich rynkach.

 

Grupa Kapitałowa w zestawieniu Ambasadorów znalazła się w pierwszej połowie zestawienia, plasując się na 40. miejscu.

 

Źródło: Inter Cars

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).