Inter Cars szacuje ok. 8 mld zł przychodów Grupy Kapitałowej w 2018 r. | MOTOFAKTOR

Inter Cars szacuje ok. 8 mld zł przychodów Grupy Kapitałowej w 2018 r.

person Adrian Januszkiewicz 19/03/2019

Zarząd Inter Cars S.A. podał wstępne, szacowane skonsolidowane wyniki finansowe za 2018 rok.

Jak wynika z najnowszego raportu bieżącego Inter Cars S.A., wstępne skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Spółki wyniosły w 2018 roku 7,935 mld zł, natomiast szacowany zysk netto Grupy Kapitałowej Spółki za rok 2018 wyniósł 223 mln zł i był o ok. 3% wyższy od zysku netto odnotowanego w roku 2017.

 

Wstępny szacowany skonsolidowany zysk netto Grupy Kapitałowej Inter Cars za IV kwartał roku 2018 wyniósł 42,4 mln zł i jest niższy o 11,6% od skonsolidowanego zysku netto za IV kwartał roku 2017.

 

W skali całego roku 2018 w porównaniu do roku 2017 Zarząd Spółki uważa, że należy podkreślić następujące czynniki wpływające na rentowność:

 

  • wysoka dynamika sprzedaży zarówno w kraju jak i zagranicą;
  • niższa rentowność w podstawowym segmencie działalności, jakim jest segment części do samochodów osobowych, która była związana ze strategiczną decyzją, by zwiększać udziały w rynku przy akceptacji zwiększonej liczby realizowanych projektów oraz zwiększonych kosztów pracy, przy utrzymaniu zatrudnienia na dotychczasowym poziomie;
  • zwiększone wsparcie dla rozwijającej się sieci dystrybucji, co było związane przede wszystkim z inwestycjami w nowe lokalizacje filialne oraz z rosnącymi kosztami transportu;
  • zwiększone koszty logistyki związane z obsługą większego wolumenu towarów wskutek pogorszenia rotacji;
  • wyższe koszty odsetkowe wynikające z utrzymywania stanów magazynowych towarów wyższych niż optymalne.

 

Szacunkowy wskaźnik poziomu zadłużenia Grupy Kapitałowej Inter Cars na dzień 31 grudnia 2018 r., określony jako wartość długu netto do EBITDA na dzień 31 grudnia 2018 r., wyniósł 3,04. Z kolei szacowany poziom zapasów w Grupie Kapitałowej Spółki na dzień 31 grudnia 2018 r. wyniósł 2,205 mld zł.

 

Jednocześnie Zarząd Inter Cars zwraca uwagę, że szczegółowe informacje na temat ostatecznych wyników osiągniętych przez Spółkę i jej Grupę Kapitałową w roku 2018 zostaną przekazane w skonsolidowanym i jednostkowym raporcie okresowym za rok 2018, który zostanie opublikowany 18 kwietnia br.

 

Źródło: Inter Cars

 

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).