Inter Cars podsumował wstępnie I półrocze 2023 | MOTOFAKTOR

Inter Cars podsumował wstępnie I półrocze 2023

person Redakcja 17/08/2023

W swoim najnowszym raporcie bieżącym Grupa Kapitałowa Inter Cars przedstawiła wstępne wyniki finansowe za I półrocze 2023 r. Osobno ujęto też II kwartał.

 

Wstępnie szacowane skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Inter Cars wyniosły w II kwartale 2023 r. 4.556 mln zł i są wyższe o ok. 21% od przychodów w drugim kwartale 2022 r., natomiast szacowany zysk netto Grupy Kapitałowej Spółki za ten sam okres roku 2023 wyniósł około 155 mln zł i był o ok. 26% niższy od zysku netto odnotowanego w analogicznym okresie roku 2022.

 

Wstępnie szacowany skonsolidowany zysk netto Grupy Kapitałowej Spółki za I półrocze roku 2023 wyniósł ok. 357 mln zł i jest wyższy o ok. 9% od skonsolidowanego zysku netto za analogiczny okres roku poprzedniego.

 

Szacunkowy wskaźnik poziomu zadłużenia Grupy Kapitałowej Spółki na dzień 30 czerwca 2023 r., określony jako wartość długu netto do EBITDA wyniósł ok. 1,69 i jest wyższy o blisko 6% od wartości tego wskaźnika na koniec czerwca 2022 r.

 

Szacowany poziom zapasów w Grupie Kapitałowej Inter Cars na dzień 30 czerwca 2023 r. wyniósł około 4 869 mln zł i jest wyższy o ok. 14% w stosunku do stanu na koniec czerwca roku 2022.

 

Zarząd Inter Cars poinformował, że szczegółowy raport okresowy za I półrocze roku 2023 ma zostać opublikowany 7 września 2023 r.

 

Źródło: Inter Cars

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).