Integra wprowadza nową wersję swojego programu | MOTOFAKTOR

Integra wprowadza nową wersję swojego programu

person Adrian Januszkiewicz 31/08/2020

Integra udostępniła nową wersję programu Integra 7.6.2, która zawiera wiele nowych funkcji i usprawnień.

W aktualizacji Integra 7.6.2 znajdziemy m.in.:

 

  • obsługę kodów GTU na kartotekach towarowych,
  • obsługę kodów GTU na kartotekach usług,
  • obsługę kodów dotyczących rodzajów transakcji na fakturach,
  • wydruk rejestru dokumentów sprzedaży z kodami Grup Towarowo-Usługowych (GTU),
  • możliwość eksportu danych w nowej strukturze pliku JPK_V7 oraz roszerzenie zakresu eksportu danych do systemów finansowo-księgowych[1].

 

Powyższe opcje są bardzo istotne, ponieważ od 1 października br. Ministerstwo Finansów nakłada na wszystkie przedsiębiorstwa obowiązek wysyłki deklaracji podatkowej w nowej strukturze JPK_V7. Oznacza to, że przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży części samochodowych jak i świadczący usługi mechaniczne muszą mieć na uwadze dostosowanie się do nowych zmian.

 

Przypominamy, że obowiązek składania plików JPK_VAT wraz z deklaracją VAT został przesunięty z 1 lipca na 1 października 2020 r. dla wszystkich podatników VAT w związku z licznymi wnioskami przedsiębiorców o trudnościach we wdrożeniu nowego rozwiązania od lipca 2020 r. z uwagi na stan epidemii.

 

Ustawodawca zobowiązał podatnika do weryfikacji sprzedawanych towarów i świadczonych usług pod kątem ich przynależności do jednej z 13 Grup Towarowo – Usługowych (GTU). Jeśli towar lub usługa będzie należeć do jednej z nich, podatnik będzie zobligowany do przypisania im właściwego kodu GTU w plikach kontrolnych JPK V7.

 

Ponadto ustawodawca wprowadził dodatkowe kody na dokumentach sprzedaży związane z rodzajem transakcji (np. kod “FP” – faktura na podstawie paragonu). Informacje o kodach muszą zostać umieszczone w nowej strukturze pliku JPK V7.

 

Zmiany te pociągają za sobą konieczność zmodyfikowania systemów księgowych, aby pliki były zgodne z nowymi wymogami.

 

Poprzednia aktualizacja (Integra 7.6.0) udostępniła takie funkcje jak:

 

  • obsługa drukarek fiskalnych online,
  • wydruk numeru NIP nabywcy na paragonie
  • obsługa numeru rejestrowego BDO dotyczącego gospodarowania odpadami.

 

Najnowszą wersję programu do serwisu można rozszerzyć również o innowacyjne rozwiązania mobilne[2].

 

Aktualizacja obejmuje oprogramowanie serii Integra Car 7Integra Truck 7 oraz Integra Firma 7.

 

Szczegóły dla klientów posiadających aktywny abonament dostępne są po zalogowaniu do Strefy Strefy Support.

 

[1] opcjonalne moduły / systemy dodatkowe

[2] dotyczy wersji Integra Truck 7

 

Źródło: Integra

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).