Innowacyjny moduł filtra oleju od Hengst do Diesli Mercedesa | MOTOFAKTOR

Innowacyjny moduł filtra oleju od Hengst do Diesli Mercedesa

person Adrian Januszkiewicz 12/08/2019

W ofercie Hengst pojawił się nowy moduł filtra oleju, który znajdzie zastosowanie w poprzecznie montowanych silnikach wysokoprężnych Mercedesa.

Zaprezentowany przez Mercedes-Benz czterocylindrowy OM 654 jest pierwszym z nowej rodziny przyjaznych środowisku silników, które otwierają nowe możliwości oczyszczania spalin zgodnie z normą Euro 6d. Zadebiutuje on w modelach klasy A i B jako poprzecznie montowany układ napędowy. W tych modelach montowany będzie także nowy, opracowany przez Hengst moduł filtra oleju, który dzięki hybrydowej konstrukcji pomaga oszczędzać wagę i zwiększa wydajność pracy.

Zoptymalizowana waga i przepływ

Stawiający na kompaktowy, wyposażony w silnik wysokoprężny samochód kierowcy, mają do wyboru model o mocy 110 i 140 kW – obydwa spełniają najnowsze normy dotyczące emisji spalin. Silnik ma pojemność 2 litrów i jest reklamowany przez producenta jako kompaktowy, mocny i pozwalający zaoszczędzić paliwo. Moduł filtra oleju zaprojektowany przez Hengst, łączy filtrację i chłodzenie oleju na małej przestrzeni montażowej.

Znaczący wkład w redukcję CO2

Dzięki udoskonalaniu projektu, aż do uzyskania znacząco lepszego przepływu, firmie Hengst udało się dostarczyć produkt, który oferuje trwałe oszczędności paliwa, a tym samym istotnie zmniejszoną emisję CO2. Udoskonalony i opracowany przez inżynierów Hengst projekt obejmuje umieszczenie w podstawie modułu wkładki do początkowego napełniania olejem, co prowadzi do niższej różnicy ciśnień. Inżynierowie udoskonalili także projekt uszczelki, która zapewnia maksymalną wytrzymałość. W tym celu wyposażyli wbudowany wkład filtra w trzpień podtrzymujący, dzięki czemu filtr może wytrzymać nawet najwyższe poziomy ciśnienia bez deformacji.

Oszczędzanie zasobów dzięki wkładowi filtra Energetic

Opatentowany, ekologiczny wkład filtra Energetic 7 ma zasadnicze znaczenie dla trwałości i ochrony zasobów modułu. Podczas serwisu w module wystarczy wymienić wkład filtra. Zamek uszczelniający eliminuje możliwość instalacji niewłaściwego wkładu filtra, a zawór spustowy oleju jest zintegrowany bezpośrednio z modułem.

Niezależny rynek części zmiennych

Po udanym, seryjnym wprowadzeniu tego rozwiązania w pojazdach Mercedes-Benz klasy A i B, pod koniec tego roku Hengst udostępni je także na niezależnym rynku części zamiennych. Jako partner rozwojowy dla producentów OEM, firma Hengst oferuje na rynek niezależny te same filtry, które są dostępne na rynku OE.

 

Źródło: Hengst

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).