Innowacyjne rozwiązanie hamulców ADB od WABCO | MOTOFAKTOR

Innowacyjne rozwiązanie hamulców ADB od WABCO

person Adrian Januszkiewicz 7/09/2018

Firma WABCO opracowała nowy układ hamulcowy ADB MAXX dla pojazdów ciężarowych i przyczep.

WABCO Holdings ogłosił dzisiaj premierę swojej nowej generacji wysokowydajnych pneumatycznych jednotłokowych hamulców tarczowych (ADB) do pojazdów ciężarowych, autobusów i przyczep. WABCO zaprezentuje technologie ADB MAXX na targach IAA Commercial Vehicles 2018 w Hanowerze.

 

Jednotłokowa technologia ADB piątej generacji WABCO jest odpowiednia dla wszystkich typów lekkich, średnich i ciężkich ciężarówek. Nowy, lżejszy, wysoko wydajny i o niskim momencie obrotowym design MAXXa znacząco wpływa na zużycie paliwa i ładowność pojazdu.

 

Najnowsza konstrukcja MAXX, jak mówi producent, zapewnia zwiększone poziomy bezpieczeństwa i skuteczności hamowania, przewyższając wszystkie główne normy  stosowane w pojazdach. W porównaniu z innymi dostępnymi na rynku systemami ADB, MAXX inteligentnie zarządza kompensacją zużycia materiału ciernego, nadaje się do wszystkich zastosowań w ciężarówkach i przyczepach, w tym do najbardziej wymagających ciężkich ładunków, pomagając przedłużyć żywotność klocka hamulcowego.

 

Wchodząca na rynek od 2019 r. nowa modułowa platforma MAXX WABCO będzie dostępna w rozmiarach od 17,5 cala do 22,5 cala. Portfolio obejmuje wersje od MAXX 17 i MAXX 19 do hamulców lekkich i średnich pojazdów ciężarowych po MAXX22 do ciężkich pojazdów ciężarowych, w tym MAXX 22L, najlżejszego w branży hamulca tylnej osi tego rodzaju. Obejmuje ono również aplikację MAXXUSTM dla ciężkich ciężarówek na rynku północnoamerykańskim.

 

Źródło: WABCO

 

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).