Innowacje Grupy ZF dla mobilności na targach CES 2022 | MOTOFAKTOR

Innowacje Grupy ZF dla mobilności na targach CES 2022

person Adrian Januszkiewicz 7/01/2022

Podczas targów Consumer Electronics Show (CES) Grupa ZF potwierdziła swoje postępy w realizacji strategii Next Generation Mobility.

ZF uważa, że nie jest to już odległa wizja, ale namacalny cel, który jest możliwy do osiągnięcia już teraz. Firma ZF opracowała i zaprezentowała zawansowane inteligentne technologie, które wprowadzają bezpieczeństwo, automatyzację i elektryfikację pojazdów na nowy poziom. Te osiągnięcia umożliwiać mają wprowadzenie kluczowych ulepszeń, które mają mieć korzystny wpływ na globalne społeczności i na środowisko.

 

W ZF staramy się znaleźć równowagę pomiędzy opracowywaniem inteligentnych technologii, które pomogą nam stawić czoła głównym wyzwaniom związanym z mobilnością a wprowadzaniem ich na rynek w odpowiednim czasie – powiedział Martin Fischer, członek zarządu ZF i dyrektor zarządzający regionem obu Ameryk – Dzięki temu konsumenci będą mogli już dziś czerpać korzyści związane z bezpieczeństwem i ochroną środowiska, a jednocześnie będą mogli przyzwyczaić się do nowych rozwiązań i funkcji systemów ADAS i AD, co pozwoli na modernizację niezbędnej infrastruktury np. w zakresie ładowania akumulatorów elektrycznych lub instalacji dedykowanych pasów ruchu dla zautomatyzowanych pojazdów wahadłowych.

Podnoszenie poziomu

Ostatnie sukcesy w zakresie kontraktów z klientami i rozwój potencjału firmy ZF potwierdzają słuszność tej strategii. Na przykład, wcześniej ogłoszony pakiet technologii zautomatyzowanej jazdy ZF, w tym coASSIST, został już wprowadzony na rynek przez firmę Dongfeng w Chinach; coDRIVE, gdzie jest zauważalne duże zainteresowanie klientów kolejnym etapem rozwoju systemów L2+; oraz coPILOT, system skalowalny do poziomu 4, który ma zostać wprowadzony we współpracy z szybko rozwijającym się wietnamskim producentem pojazdów elektrycznych VinFast.

 

Nasi klienci, producenci pojazdów, poszukują zaawansowanych technologii, jak również inteligentnych rozwiązań i funkcji, które stanowią wartość dodaną dla konsumentów – podkreślił Fischer – Odnieśliśmy sukces w stałym rozszerzaniu segmentu ADAS i AD dzięki kontraktom na czujniki i wysokowydajne komputery, które obejmują dostarczanie kombinacji tych technologii, i umożliwiają dostarczanie zaawansowanych funkcji oraz mocy obliczeniowej potrzebnej do pracy z naszym superkomputerem ProAI.

Korzyści dla transportu wahadłowego, pojazdów użytkowych i przemysłu

Kolejnym ważnym obszarem jest transport jako usługa (Transportation as service), który będzie zyskiwał na znaczeniu wraz z ciągłym rozwojem mega metropolii. Zatory komunikacyjne i wykorzystanie przestrzeni będą napędzać potrzebę alternatywnych rodzajów mobilności, a zespół ds. zautomatyzowanych systemów transportowych ZF może obecnie dostarczyć gotowe rozwiązania w zakresie planowania, obsługi i wdrażania zautomatyzowanego systemu wahadłowego, który ma zarówno wspomagać centra miast, jak i łączyć je z odległymi obszarami wiejskimi. Firma ZF wprowadza te rozwiązania w Stanach Zjednoczonych.

 

Od początku roku 2022, nowa dywizja Commercial Vehicle Solutions umożliwić ma pełne wykorzystanie potencjału i kompetencji ZF oraz byłego WABCO. Dzięki temu powstać ma globalny dostawca oferujący technologie niezbędne do zapewnienia zaawansowanego bezpieczeństwa i zautomatyzowanych funkcji jazdy, a także zaawansowanych układów napędowych na rynku, na którym istnieje silna potrzeba wykorzystania tych możliwości.

 

Firma ZF wykracza poza te bardziej tradycyjne modele mobilności, oferując zaawansowaną automatyzację dla sprzętu rolniczego, górniczego, sprzętu terenowego i zautomatyzowanych wózków widłowych, a także pomagając środowisku poprzez ultra-wydajne przekładnie do turbin wiatrowych.

Rozwiązania programistyczne napędzają działania związane z mobilnością i zrównoważonym rozwojem

Firma ZF kontynuuje swoją transformację polegającą na przekształcaniu się w przedsiębiorstwo oparte na oprogramowaniu i digitalizacji we wszystkich swoich procesach biznesowych. Wykorzystując kompleksowy system chmury, sztucznej inteligencji, Internetu rzeczy i technologii danych firmy Microsoft, ZF staje się dostawcą usług z obszaru mobilności opartych na chmurze, dostarczając swoim klientom wysokiej klasy rozwiązania.

 

Jednym z przykładów jest większa skalowalność i modułowość, jakie firma ZF wnosi do technologii falowników do napędów elektrycznych dzięki wysoce inteligentnemu oprogramowaniu i specjalistycznej wiedzy z zakresu półprzewodników. Jest to istotny krok w kierunku zwiększenia wydajności, zasięgu i przystępności silników elektrycznych dla zelektryfikowanej przyszłości, a firma ZF wykorzystuje swoje doświadczenie, aby wprowadzić te postępy na rynek w krótszych cyklach rozwojowych.

 

ZF ma wyjątkową okazję, aby kształtować mobilność następnej generacji i zrobić to już teraz – powiedział prezes ZF Wolf-Henning Scheider – Nie możemy zwlekać z rozwiązywaniem najważniejszych problemów, przed którymi stoi nasz świat, ponieważ mają one decydujące znaczenie dla naszego przetrwania i jakości życia, na którą wszyscy zasługujemy. Aby poprawić jakość życia przyszłych pokoleń, musimy podjąć wspólne działania – od rządów, przez przemysł, po społeczeństwa – wszyscy skupieni na jednym celu, jakim jest spełnienie oczekiwań przyszłości.

 

Źródło: Grupa ZF

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).