Innoptus Solar Team pokazał auto solarne z lakierami Cromax | MOTOFAKTOR

Innoptus Solar Team pokazał auto solarne z lakierami Cromax

person Redakcja 31/08/2023

W połowie lipca zespół Innoptus Solar Team zaprezentował swój samochód solarny Infinite. Jest on pokryty lakierami Cromax, marki Axalta.

 

Infinite, samochód zasilany energią słoneczną, zaprojektowany i skonstruowany przez zespół studentów inżynierii z belgijskiego Uniwersytetu Katolickiego w Leuven, został oficjalnie zaprezentowany 14 lipca 2023 r. Pojazd, polakierowany w Centrum Szkoleniowym Axalta Refinish Academy w Mechelen, w Belgii, weźmie udział w wyścigu Bridgestone World Solar Challenge w Australii, w kategorii Challenger Class. Zawody odbędą się w dniach 22 – 29 października 2023 r. Będą to pierwsze wyścigi World Solar Challenge od 2019 r.

 

Samochód został polakierowany przy użyciu produktów Cromax, marki lakierów renowacyjnych klasy premium firmy Axalta. Innowacyjny system Ultra Performance Energy wykorzystuje rewolucyjną i opatentowaną przez Axalta technologię – Fast Cure Low Energy. Technologia ta znacznie zmniejsza zużycie energii w kabinie lakierniczej, jednocześnie zapewniając najwyższą jakość naprawy. To jedyny system lakierniczy, który pozwala na suszenie w niższych temperaturach lub na powietrzu w temperaturze 20°C. Członkowie zespołu Innoptus Solar Team współpracowali z doradcami technicznymi Axalta wykonując zadania przygotowawcze, takie jak szlifowanie, maskowanie czy oczyszczanie podłoża, a także prawidłowe umieszczenie wszystkich logo.

Fot. Beeldcollectief

Za każdym razem, gdy gościmy studentów w naszym centrum, myślą oni bardziej przyszłościowo. W tym roku można śmiało powiedzieć, że zespół i ich pojazd Infinite są uosobieniem innowacyjności, zrównoważonego rozwoju i oszczędności energii – wartości, które z nimi dzielimy. Prezentacja samochodu odbyła się w nowoczesnym budynku portowym Havenhuis. Budynek, zaprojektowany przez Zahę Hadid, symbolizuje dynamiczny, niezawodny, ambitny i innowacyjny charakter Portu w Antwerpii – doskonale wpasowując się w wartości wyznawane przez Innoptus Solar Team i firmę Axalta – mówi Koen Silverans, Axalta Refinish Academy Manager, w Mechelen.

 

Axalta jest naszym partnerem już od 2015 roku, a nasza współpraca oparta jest na innowacyjnych rozwiązaniach, pasji oraz pracy zespołowej. Dlatego byliśmy pewni, że Axalta poradzi sobie z naszym najbardziej aerodynamicznym pojazdem. Eksperci Axalta są niezwykle zdolni, a ich wiedza i wkład są nieocenione w tworzeniu samochodu, który nie tylko wygląda niesamowicie, ale też sprawia, że ​​zrównoważony transport osobisty staje się rzeczywistością. Infinite jest pretendentem do obrony tytułu mistrza świata 2019 – mówi Pauline Vanvuchelen, Business Relations w Innoptus Solar Team.

 

Istotne znaczenie ma masa pojazdu, powłoka lakiernicza nie jest tu wyjątkiem. Im mniej użytych produktów lakierniczych, tym lżejszy samochód, a co za tym idzie łatwiej może osiągnąć swój pełny potencjał prędkości. Barwy Infinite to kolory głównego sponsora, firmy Innoptus – biały, granatowy, jasnoniebieski i zielony. Na samochodzie można zobaczyć złożony wzór składający się z linii i przejść kolorów – od ciemnego do jasnoniebieskiego. Znaki logo na nosie pojazdu zostały wykonane aerografem, a do pozostałych wykorzystano kalkomanie i naklejki. Trzy warstwy lakieru bezbarwnego z pigmentem Xyrallic stworzyły gładkie, aerodynamiczne i lśniące wykończenie.

 

Źródło: Axalta

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).