ILPRO603 – nowa latarka warsztatowa od M-TECH | MOTOFAKTOR

ILPRO603 – nowa latarka warsztatowa od M-TECH

W ofercie firmy M-TECH pojawił się nowy model latarki warsztatowej - ILPRO603.

W ofercie firmy M-TECH pojawił się nowy model latarki warsztatowej – ILPRO603. Cechą szczególną tej latarki jest możliwość wymiany po rozładowaniu akumulatora na nowy (znajdujący się w zestawie). Sam akumulator ma wbudowane gniazdo USB-C, dzięki czemu możliwe jest podłączenie go do dowolnej ładowarki telefonicznej. Możliwe jest tez ładowanie latarki z wpiętą do niej baterią.

Latarka została wyposażona w trzy źródła światła – główne to dioda COB o mocy 10W pozwalająca na uzyskanie strumienia świetlnego na poziomie max. 1000 lumenów. Światło pomocnicze to dioda COB o mocy 2W (200 lumenów). Najciekawsze w tym modelu jest jednak trzecie źródło światła za które odpowiada dioda UV o mocy 1W i zakresie pasma 395nm. Dzięki takiemu rozwiązaniu jest ona idealnym narzędziem do diagnozowania nieszczelności układów klimatyzacji samochodowej z użyciem środków kontrastowych.

ILPRO603 posiada 5 trybów świecenia dzięki czemu daje możliwość dostosowania strumienia świetlnego do każdej sytuacji.  Pierwszy tryb to światło pomocnicze. Następne trzy tryby dotyczą światła głównego i jego natężenia, kolejno 100%, 50% i 25%. Ostatni, piąty tryb pracy  uruchamiany jest poprzez przytrzymanie przycisku przez 5 sekund i odnosi się do światła UV (zmiana trybów następuje przez kliknięcie przycisku sterującego).

Akumulator latarki ma pojemność 2500mAh, dzięki czemu możliwa jest praca ciągła nawet przez 12 godzin. Latarka wyposażona jest także w 4-poziomowy wskaźnik naładowania baterii (indicator).

Obudowa wykonana z nylonu i aluminium zapewnia ochroną przez wilgocią i kurzem na poziomie IP54. Ponadto latarka charakteryzuje się klasą odporności mechanicznej na poziomie IK08 (lampa wytrzymuje uderzenie masą 1700 g spadającą z wysokości 29,5 cm)

Lampę wyposażono w uchwyt z wbudowanym mocnym magnesem pozwalający na regulację w zakresie 0-90˚. Sam uchwyt może być również zastosowany jako element do zawieszenia lub „nóżka” pozwalająca na postawienie lampy pod dowolnym, potrzebnym kątem.

 

Źródło: M-TECH

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).