IAV tworzy we Wrocławiu centrum badawczo-rozwojowe | MOTOFAKTOR

IAV tworzy we Wrocławiu centrum badawczo-rozwojowe

person Joanna Piszcz 13/02/2023

Berlińska firma IAV, która pracuje m.in. dla Porsche, Audi i Bugatti, będzie rozwijać technologie automotive we Wrocławskim Parku Technologicznym.

 

IAV zatrudnia na świecie około 8 tys. inżynierów i specjalistów różnych branż, a ich głównym obszarem zainteresowania jest branża samochodow. Firma istnieje ponad 35 lat, a jej roczne obroty sięgają blisko 1 mld euro. Jej partnerami biznesowymi są m.in.: Mercedes, Porsche, Audi, BMW, Bentley, Bugatti, Bosch, Volkswagen. Teraz IAV wybiera Wrocław na swoją kolejną lokalizację.

Jesteśmy podekscytowani tutejszymi możliwościami. Wrocław od kilku lat stara się pozyskiwać dla miasta i całej aglomeracji nie tylko wspaniałe fabryki, centra usługowe oraz firmy informatyczne, ale też bardzo wartościowe centra badawczo-rozwojowe, gdzie najlepsi specjaliści mogą realizować swoje pasje i tworzyć świat przyszłości. Dlatego region ten nazywany jest Doliną Krzemową Polski. Innowacje dosłownie unoszą się tu w powietrzu. Miasto może się pochwalić świetnie wykształconymi młodymi ludźmi, a środowisko z międzynarodowymi firmami z sektora IT i motoryzacyjnego idealnie pasuje do IAV. Uwe Horn dyrektor zarządzający i dyrektor ds. pracy IAV

 

IAV Polska będzie pracować przede wszystkim w obszarach:

 

  • testowania i aplikacji pojazdów
  • rozwoju elektroniki i oprogramowania
  • zarządzania projektami i wsparcia

 

Wrocławski Park Technologiczny to osiem budynków składających się na cały kampus, 13,5 hektarów terenów inwestycyjnych oraz 66 tys. powierzchni dla biznesu w każdej skali. Na co dzień w WPT pracuje i funkcjonuje ponad 220 firm. Tym samym IAV dołączy do  grona innych, również międzynarodowych zespołów pracujących na terenie WPT pod największymi światowymi markami. To np. YASKAWA, VIESSMANN, NOKIA, SurTec czy wiele polskich marek jak Amplicon, Apeiron Synthesis, Saule czy Scanway.

 

Źródło: Urząd Miasta Wrocławia

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).