I Care 4 The Planet – strategia Valeo | MOTOFAKTOR

I Care 4 The Planet - strategia Valeo

I Care 4 The Planet - to nazwa strategii Valeo skierowanej na zrównoważone podejście dla bardziej zrównoważonego rynku wtórnego.
1/02/2024

Inicjatywa „I Care 4 The Planet” obejmuje trzy obszary działalności: ofertę produktów z większą liczbą i różnorodnością regenerowanych części samochodowych, bardziej przyjazne dla środowiska opakowania i logistykę zaprojektowaną w celu ograniczenia odległości dostaw.

Regeneracja drogą rozwoju

Ważnym czynnikiem zmniejszenia wpływu rynku wtórnego na środowisko jest stworzenie bardziej zrównoważonego portfolio produktów. Produkt regenerowany wykorzystuje średnio 80% materiału, a zgodnie z analizą cyklu życia, redukuje średnio o 50-80% ślad węglowy w porównaniu z nowym produktem.

Zgodnie z celem osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku, Valeo Service zwiększa swoje wysiłki w sektorze regeneracji. Od listopada 2022 roku Valeo Service miało 8 186 referencji w swoim europejskim portfolio, a w 2023 roku kontynuowało wprowadzanie ponad 500 referencji do istniejących rodzin produktów. Ponadto na rynek trafić mają nowe i bardziej zaawansowane rodziny produktów, takie jak e-kompresory, e-napędy i przekładnie hydrokinetyczne, które mają uzupełniać tradycyjne kategorie produktów, takie jak sprzęgła, rozruszniki i alternatory, oraz kompresory.

Rozpowszechnianie informacji

Samo wprowadzenie nowych referencji oczywiście nie wystarczy. We współpracy z Nexus Academy, Valeo Service w 2022 roku wykorzystało szkolenia online, aby z powodzeniem przeszkolić ponad 200 trenerów Nexus. Sesje te obejmowały tematy związane z elektryfikacją (technologie łagodnej hybrydy i poziom „podstawowy” pełnej elektryfikacji), produkty związane z pojazdami elektrycznymi (takie jak podwójne sprzęgła suche, podwójne sprzęgła mokre i przekładnie hydrokinetyczne) oraz regeneracją.

Co więcej, Valeo Service sprawiło, że znalezienie alternatywnego regenerowanego produktu dla każdego zestawu sprzęgła do pojazdów ciężarowych jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystko to dzięki cyfrowemu narzędziu o nazwie „Truck Clutch kit finder”. Frost & Sullivan przyznał temu rozwiązaniu tytuł European New Product Innovation 2022.

Opakowania przyszłości

Kolejnym obszarem, na którym skupi się I Care 4 the Planet, jest eliminacja tworzyw sztucznych i zmniejszenie zużycia tuszu w opakowaniach. Wysiłki te idą w parze z rosnącym wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu, wykorzystaniem materiałów biodegradowalnych i oczywiście zmniejszeniem liczby używanych opakowań.

Logistyka

Ostatnim obszarem, który z punktu widzenia podejścia I Care 4 the Planet należy uznać za kluczowy, jest logistyka. Odgrywa ona ważną rolę w zapewnianiu, że towary i usługi docierają do klientów w sposób terminowy i opłacalny. Nowoczesny system logistyki musi również uwzględniać środowisko.

Valeo Service zwraca szczególną uwagę na to, aby produkcja odbywała się możliwie blisko rynków, na których produkty są dystrybuowane. Ponadto firma planuje także redukcję emisji dwutlenku węgla poprzez rozwijanie bezpośrednich dostaw do klientów, aby uniknąć dodatkowych przystanków po trasie. Działania te są uzupełniane wsparciem dla stowarzyszenia Reforest Action: Valeo Service sadzi drzewo za każdą tonę bezpośredniej dostawy.

Valeo Service nie zapomina także o drobiazgach i dlatego planuje chociażby optymalizację współczynników zapełnienia transportu poprzez konsolidację przesyłek i poprawę możliwości układania produktów w stosy. Wszystko to ma znacznie zmniejszyć emisję ton CO2.

Źródło: Valeo

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).