Hyundai Mobis buduje fabryki ogniw wodorowych w Korei | MOTOFAKTOR

Hyundai Mobis buduje fabryki ogniw wodorowych w Korei

person Adrian Januszkiewicz 19/10/2021

Hyundai Mobis wybuduje w Korei 2 nowe fabryki ogniw paliwowych, aby m.in. przyspieszyć gospodarkę wodorową.

W dniu 7 października br. Hyundai Mobis zorganizował uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową fabrykę, która będzie produkować zespoły wodorowych ogniw paliwowych w kompleksie przemysłowym w Cheongna International City, w Incheon. W ceremonii wzięli udział Prezydent Moon Jae-in i Wicepremier Hong Nam-ki.

 

Hyundai Mobis ogłosił, że zamierza zainwestować w oba zakłady łącznie 1,1 mld dolarów (1,3 mld KRW). Nowe fabryki rozpoczną masową produkcję w drugiej połowie 2023 roku. Szacuje się, że po pełnym uruchomieniu zakłady będą produkować 100 000 wodorowych ogniw paliwowych rocznie.

 

Oczekuje się, że Hyundai Mobis, z największą zdolnością produkcyjną ogniw paliwowych na świecie, nabierze jeszcze większego rozmachu w globalnym wyścigu o mobilność wodorową, właśnie dzięki powstającym nowym dwóm fabrykom.

 

Po zakończeniu ich budowy Hyundai Mobis będzie zarządzał łącznie trzema fabrykami ogniw paliwowych. W 2018 roku firma jako pierwsza na świecie stworzyła kompletny system produkcyjny, od kompletnych stosów ogniw paliwowych po resztę podzespołów elektronicznych w Chungju. Ten zakład jest w stanie wyprodukować około 23 000 systemów ogniw wodorowych rocznie.

Pomimo niepewności, włączając w to pandemię COVID-19, postanowiliśmy podjąć się tej dużej inwestycji, aby zapewnić wiodącą na rynku konkurencyjność w globalnym przemyśle ogniw paliwowych. Nadal będziemy inwestować w obiekty i wzmacniać nasze zdolności badawczo-rozwojowe w zakresie rozwoju przemysłu wodorowego i rozszerzania ekosystemu. Sung Hwan Cho Prezes i Dyrektor Generalny Hyundai Mobis

 

Wraz z zakończeniem budowy nowych fabryk, Hyundai Mobis planuje poszerzyć swoją gamę produktów wykorzystującą systemy ogniw paliwowych i zdywersyfikować działalność wodorową. Większość systemów ogniw paliwowych produkowanych przez Hyundai Mobis jest wykorzystywana w samochodach elektrycznych (FCEV), ale docelowo firma planuje rozszerzyć swoją działalność na inne sektory, takie jak maszyny budowlane i sprzęt logistyczny.

 

W zeszłym roku Hyundai Mobis opracował pakiety ogniw paliwowych, które trafiają do wodorowych wózków widłowych, otwierając możliwość wejścia do sektora maszyn budowlanych. Wodorowe układy napędowe stosowane w wózkach widłowych to generatory, które samodzielnie wytwarzają energię elektryczną, dzięki wykorzystaniu układu ogniw paliwowych, zbiornika wodoru i jednostki chłodzącej.

 

Obecnie firma pracuje nad konstrukcją wodorowych układów napędowych dla koparek i planuje rozbudować gamę produktów o systemy ogniw paliwowych dla małej mobilności powietrznej.

 

Źródło: Hyundai

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).